Ari Vatanen gościem specjalnym Gali Bezpieczeństwa

Ari Vatanen, mistrz świata w rajdach samochodowych i wielokrotny zwycięzca legendarnego Rajdu Dakar przyjedzie do Polski, aby uświetnić swoją obecnością Galę Bezpieczeństwa podsumowującą II ...
Ari Vatanen, mistrz świata w rajdach samochodowych i wielokrotny zwycięzca legendarnego Rajdu Dakar przyjedzie do Polski, aby uświetnić swoją obecnością Galę Bezpieczeństwa podsumowującą II edycję programu "ORLEN. Bezpieczne drogi". Uroczystość odbędzie się 27 lutego na Zamku Królewskim w Warszawie. Przyjazd Ari Vatanena do Polski będzie dużym wydarzeniem nie tylko dla fanów sportów motorowych. Fin ma bowiem na swoim koncie, oprócz świetnych wyników sportowych, mistrzostwa świata w rajdach samochodowych (1981) i czterokrotnego zwycięstwa w Rajdzie Dakar oraz działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, także aktywność polityczną.

Climb Dance - słynny film z udziałem Ariego Vatanena

W Europarlamencie Vatanen jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Transportu i Turystyki, gdzie współpracuje m.in. z Krzysztofem Hołowczycem. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta Ari Vatanena w Polsce. Podczas Gali Bezpieczeństwa Europoseł wygłosi okolicznościowe przemówienie oraz wręczy jedną z nagród w Konkursie Inicjatyw, który jest wiodącym elementem programu "ORLEN. Bezpieczne drogi". W trakcie Gali Bezpieczeństwa organizatorzy najlepszych akcji na rzecz bezpieczeństwa drogowego z całej Polski otrzymają Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe, o łącznej wartości 525 000 zł, ufundowane przez PKN ORLEN. W 2. edycji do Konkursu zgłoszono prawie 300 inicjatyw w trzech kategoriach: ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej. Kapituła Konkursu stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem wyboru najbardziej skutecznych i innowacyjnych akcji podnoszących bezpieczeństwo drogowe. Oprócz 9. nagród regulaminowych przyznano też 7 nagród w kategoriach specjalnych. Organizatorami programu "ORLEN. Bezpieczne drogi" są PKN ORLEN i Fundacja "Kierowca Bezpieczny". Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej www.orlenbezpiecznedrogi.pl.