Bioetanol na stacjach Orlenu

PKN Orlen jako pierwszy w Polsce wprowadza do sprzedaży bioetanol BIO85. Cena? 4,80 zł za litr. Póki co, nowe paliwo dostępne jest na jednej stacji w Warszawie. Jeśli zainteresowanie paliwem będzie duże, z czasem pojawią się kolejne punkty

Ecobrandy - moda czy biznes?

BIO85 (w Europie Zachodniej znane pod nazwą E85) to paliwo zawierające do 85% bioetanolu oraz 15% benzyny bezołowiowej, przeznaczone do użytku w pojazdach wyposażonych w silniki typu Flexifuel. Biopaliwo cechuje się niższą o ok. 25% od paliw ropopochodnych emisją dwutlenku węgla.

Samochody wyposażone w instalację Flexifuel dostępne są na polskim rynku od dawna. Znajdują się w ofercie m.in. Volvo czy Forda, ale ze względu na brak możliwości zakupu bioetanolu nie cieszyły się dotychczas taką popularnością jak w państwach Europy Zachodniej. W wielu krajach europejskich, posiadacze aut zasilanych biopaliwem mogą dodatkowo liczyć na zniżki podatkowe i przywileje w ruchu drogowym.

W uroczystym otwarciu pierwszego dystrybutora BIO85 wziął udział wicepremier Waldemar Pawlak.

Bardzo mnie cieszy, że ORLEN szukając różnych sposobów na spełnienie obowiązków wynikających z Narodowego Celu Wskaźnikowego, sięga po nowoczesne, bezpieczne i naturalne paliwa. Producenci podejmujący tego typu działania mogą liczyć na wsparcie Rządu. W tym celu utworzony został Program Promocji Biopaliw i Biokomponentów - powiedział wicepremier

Pilotażowa sprzedaży BIO85 na stacji PKN Orlen potrwa do końca września. W tym czasie koncern będzie badał zainteresowanie biopaliwem wśród polskich kierowców. Na podstawie zebranych w tym czasie informacji, podjęta zostanie decyzja o dalszym rozwoju sieci dystrybucji BIO85.

bs, Źródło: PKN Orlen

ZOBACZ TAKŻE:

2000 km na jednym zbiorniku paliwa!

Toyota Eco Challenge 2011

Toyota Prius - ogłoszenia