Uwaga! Zmiany w ruchu na Andersa. Autobusy też jadą inaczej

Na ul. Andersa w Białymstoku zostanie wprowadzona organizacja ruchu umożliwiająca ruch pojazdów osobowych i pojazdów "TRANZYT" trasą główną, czyli dwoma jezdniami głównymi oraz zjazdowymi z estakady.
Na wysokości skrzyżowania ul. Andersa z ul. I Armii Wojska Polskiego ruch odbywać się będzie płynnie po rondzie, a następnie będzie umożliwione dołączenie się do jezdni głównych w odpowiednich kierunkach. Jedynym utrudnieniem będzie zawężenie głównych jezdni oraz łącznic z kilku do jednego pasa ruchu szerokości 3,5 m, w celu prowadzenia robót oznakowania poziomego. Prace przy wykonywaniu oznakowania poziomego będą prowadzone od 8 lipca. Kierowcy powinni dostosować się do ograniczeń prędkości w tej okolicy do 30 km/h.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Andersa od 5 lipca 2013 autobusy linii 15 i 20 będą zatrzymywały się na nowej pętli o nazwie Elektrociepłownia przy ul. Andersa. Na pętli jest zlokalizowany przystanek początkowy i końcowy tych linii.

Linia 25 wróci na trasę sprzed przebudowy ul. Andersa. Przebieg linii: Andersa - I Armii Wojska Polskiego - Radzymińska - Zagumienna - Kombatantów - I Armii Wojska Polskiego - Andersa i dalej bez zmian.

Od 5 lipca trasy zmienią również autobusy linii 2, 15, 20, 25 i 106. W związku z przebudową ulicy Dojlidy Fabryczne (na wysokości firmy Biaform) autobusy linii 2 będą jeździły trasą zastępczą przez ul. Baranowicką i Plażową, z pominięciem ul. Dojlidy Fabryczne i ks. Suchowolca.

Od 5 lipca autobusy linii 106 na stałe w obu kierunkach pojadą ul. Produkcyjną i Rolną, z pominięciem ul. Kleberga, Przędzalniana i Szosa Ełcka.

Na zmienionych trasach obowiązują istniejące przystanki.

Więcej o: