Honda CR-Z od Mugena trafi do produkcji

Dobra wiadomość dla miłośników modelu CR-Z. Ci, którym doskwierała zbyt ekologiczna natura małej Hondy, będą mogli kupić auto podkręcone przez Mugena. Niestety, jest jedno - a właściwie dwa - "ale"...

Samochody z innej bajki | Honda w Japonii

Choć nigdy nie zostało to powiedziane wprost, Honda CR-Z miała być duchowym następcą modelu CRX-a. Mała, zwinna, szybka i dająca mnóstwo frajdy z jazdy. Auto jest jednak zbyt ciężkie, by hybrydowy napęd mógł dostarczyć odpowiednio dużą dawkę emocji. Teraz Honda, z pomocą Mugena, naprawia swój błąd.

>> Używana Honda CR-Z już od... <<

Fabryczny CR-Z napędzany jest przez tandem składający się ze 114-konnego silnika benzynowego o pojemności 1,5 l oraz małego, 14-konnego silnika elektrycznego. Potencjał ten pozwala rozpędzić auto do setki w czasie 9,1 sekundy. Auto z dopiskiem Mugen będzie robić to o trzy sekundy szybciej. Inżynierowie japońskiego tunera dołożyli kompresor, wyciskający z jednostki spalinowej 156 koni mechanicznych i 185 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Łącznie, oba silniki oferują 176 KM.

Podkręcony benzyniak to nie jedyna modyfikacja. CR-Z otrzymał też od Mugena nowy pakiet aerodynamiczny, sportowe zawieszenie, bardziej wydajne hamulce, mniej restrykcyjny układ wydechowy oraz 17-calowe obręcze z lekkich stopów z oponami Dunlop Direzza ZII. Zmiany w kabinie to m.in. nowe fotele, detale z włókna węglowego i dodatkowy wskaźnik doładowania na desce rozdzielczej.

Wszystko to brzmi bardzo dobrze, ale w tej beczce miodu znalazły dwie łyżki dziegciu. Po pierwsze, powstanie tylko 300 egzemplarzy CR-Z podkręconego przez Mugena. Po drugie, auto będzie oferowane wyłącznie na rodzimym rynku i z kierownicą po prawej stronie. Cena nie została jeszcze ujawniona.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda CR-Z - test | Pierwsza jazda

Mugen CR-Z na żywo | Wideo

Honda CRX - ogłoszenia

Więcej o:
Komentarze (1)
Honda CR-Z od Mugena trafi do produkcji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Trynid

    0

    Hmm jakby to powiedzieć. Jest i cena i specyfikacja powyższego modelu od Mugena.
    Cena to w przeliczeniu wg. dzisiejszego kursu to ponad 180 tys PLN. A specyfikacja wygląda następująco: http://www.trynid.pl/fora/samochodyswiata/honda_cr_z_mugen.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX