Magna Steyr Mila EV

Magna Steyr jako spadkobierca Steyr-Daimler-Puch ma bogate tradycje w produkcji samochodów... cudzej konstrukcji. Podczas salonu w Genewie firma przedstawiła prototyp miejskiego samochodu o napędzie elektrycznym, także z myślą o zleceniodawcach.

Magna Steyr to austriacki producent samochodów, jedna z kilku europejskich firm żyjąca z kontraktów na produkcję samochodów różnych koncernów. Wśród ostatnich zleceniodawców są GM (Saab 9-3), Chrysler, Mercrdes (klasa G) i BMW (X3). Magna Steyr nie ogranicza się jednak tylko do produkcji, oferując różnorodne produkty i rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, a swoje możliwości pokazała podczas salonu samochodowego w Genewie, prezentując prototyp samochodu elektrycznego o nazwie MILO EV.

Prezentowany samochód to małe miejskie auto z segmentu B i trzeba przyznać bardzo ciekawej stylistyce. Konstrukcja samochodu została przygotowana od podstaw i jest przeznaczona i przystosowana do zainstalowania wszelkich nowoczesnych źródeł napędu. Można ją dostosować do napędu elektrycznego, ogniw paliwowych, instalacji gazu ziemnego, lub coraz powszechniejszego napędu hybrydowego. Jeden samochód zbudowany na tej płycie podłogowej może być wyposażany w różnorodne źródła napędu bez większych modyfikacji, a Magna oferuje ponadto możliwość ich wytwarzania na jednej linii produkcyjnej.

Maska modelu MILA EV kryje napęd na który składa się m.in. silnik elektryczny o mocy 67 KM. Energia magazynowana jest w akumulatorach litowo-ionowych. Czas ładowania wynoszący dwie i pół godziny pozwala przejechać dystans 150 km. Nie są to wartości imponujące, ale napęd tego samochodu jest tylko przykładem tego, co może znaleźć się pod maską.

mjl, źródło: Magna Steyr

 

Samochody: Mercedes G - ogłoszenia