Elektryczny samochód z ciekawym brzmieniem - Tesla Roadster od Brabusa

Czyżby kryzys zmusił takie marki jak Brabus do zainteresowania się alternatywnymi źródłami energii?! Pierwszym elektrycznym samochodem przerobionym przez niemieckiego tunera jest Tesla Roadster, potrafiąca wydobyć z siebie dźwięk prawdziwego V8!

Brabus zajmujący się tuningowaniem Mercedesów i Smartów, postanowił zaopiekować się jeszcze jedną marką. A jest nią Tesla! Jest to pierwszy elektryczny samochód przerabiany przez tą firmę.

Brabus, tym razem, przerabiając elektryczny samochód, skupił się przede wszystkim na stronie wizualnej samochodu.

Przerobiona Tesla wewnątrz zyskała więcej elementów z alcantary i włókna węglowego. Kokpit, mimo delikatnych przeróbek, zyskał więcej sportowego ducha w porównaniu ze standardową Teslą. Na zewnątrz jeszcze wyraźniej widać rękę niemieckiego tunera. Przede wszystkim wszędzie, gdzie się da, zostały zamontowane elementy z włókna węglowego. Z tego materiału zostały zrobione między innymi przedni oraz boczne wloty powietrza, tylny dyfuzor, oraz skrzydło spoilera. Samochód zyskał także diodowe światła do jazdy dziennej zamontowane w przednim zderzaku, oraz podświetlenie podwozia.  Zmieniło się także ogumienie samochodu. Brabus będzie jeździł na większych kołach. Z przodu na 18-calowe felgi założone zostaną opony Pirelli P-Zero 215/35, a z tyłu, na większe o jeden cal felgi te same opony, ale w rozmiarze 255/30.

Niemiecki tuner jednak nie byłby sobą, gdyby pojazd wypuszczony spod rąk jego inżynierów odpowiednio nie brzmiał. Dlatego w samochodzie został zamontowany system dźwiękowy, dzięki któremu elektryczny Brabus będzie mógł brzmieć jak prawdziwe V8. Co więcej, zamiast dźwięku V8, będzie można wybrać 3 inne opcje: dźwięk samochodu rajdowego albo dwie, dość dziwne propozycje: odgłosu samochodu przyszłości ?Beam? i ?Warp?. Odgłos dobiegający spod maski będzie zależał od mocy jaka będzie w danej chwili używana w pojeździe.

Samochód zostanie pokazany podczas targów motoryzacyjnych w Essen 29 listopada. Z pewnością oszczędne V8 (jeżeli wybierze się taką opcję dźwiękową) podbije serca nie Europejczyków a Amerykanów, którzy przy swojej wielkiej miłości do V8 będą mogli cieszyć się zerowym spalaniem.

tk

 

Więcej o: