Akcja serwisowa | Toyota skontroluje kolejne modele

Toyota obejmuje kolejne modele globalną akcją kontrolną z 2012 roku. Jej celem jest sprawdzenie prawidłowości działania zespołu elektrycznych sterowników szyb. Kampanią zostaną objęte samochody wyprodukowane nawet w 2005 roku
Toyota Hybrid Toyota rozszerza sieć recyklingu akumulatorów aut hybrydowych

Toyota Motor Corporation rozszerza o kolejne modele globalną akcję kontrolną z 2012 roku. Przedmiotem akcji jest sprawdzenie poprawności pracy zespołu elektrycznych sterowników szyb umieszczonych w podłokietniku drzwi kierowcy. W wyniku niepełnego pokrycia smarem styków może dojść w skrajnych przypadkach do zwiększonego tarcia podczas ich pracy, następczego gromadzenia się opiłków, wzrostu temperatury wewnątrz elementu i pojawienia się dymu. Zjawisko zostało odnotowane w raportach użytkowników pojazdów wyprodukowanych przez koncern Toyota, jednak nigdy nie miało wpływu na bezpieczeństwo jazdy. Globalna akcja obejmie łącznie 6 460 000 pojazdów.

W Europie kontrola będzie dotyczyć 1 120 000 Toyot wyprodukowanych w latach 2005-2010. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy elementu, autoryzowane serwisy naprawią lub wymienią zespół elektrycznych sterowników szyb. Na obecnym etapie brak jeszcze szczegółowych danych dotyczących polskiego rynku.

Toyota - ogłoszenia aut używanych

Toyota jest firmą w pełni oddaną kwestiom bezpieczeństwa i jakości swoich produktów, nawet tych, które opuściły fabryki koncernu przed wieloma laty. W przypadku podejmowanej na szeroką skalę akcji kontroli zespołu elektrycznych sterowników szyb, analizowane będą przypadki samochodów 5-10 letnich. Jest to bezprecedensowe podejście, które na rynku motoryzacyjnym odróżnia Toyotę od innych producentów i pokazuje wielką skalę oraz determinację działań podejmowanych przez firmę w trosce o jakość wykonania oraz komfort użytkowania wszystkich swoich aut - czytamy w oficjalnym komunikacie japońskiego koncernu.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius | Tak to się zaczęło

Toyota Prius - I i III generacja

Więcej o:
Komentarze (7)
Akcja serwisowa | Toyota skontroluje kolejne modele
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: edmundo

  Oceniono 11 razy 11

  u naj gnojki mówią że autami z 2005 jeżdzi plebs i samochody nadają sie do kasacji 9niemieckie bmw folc audi opel tak)
  a TOYOTA twierdzi że samochody z 2005 trzeba naprawić i jeździć ile fabryka dała czyli samochody są obliczone na uż dłużej ,nie to co niemiecki szajs jednorazowy

 • Gość: Wolf

  Oceniono 5 razy 1

  A ja musze dolewac litr oleju na 1.000km i nikt mi akcji serwisowej nie proponuje, widac kto ma kogo w 4 literach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX