Jak w łatwy sposób i niskim kosztem podnieść wartość samochodu przed sprzedażą? Te rzeczy będą przydatne

Kiedy szykujemy się do sprzedaży samochodu, oczywiście zależy nam na tym, by dostać za niego jak najwyższą kwotę. Jeśli jednak chcemy, by ogłoszenie było naprawdę atrakcyjne - warto nieco zainwestować, by następnie mieć argument na podniesienie ceny.

Zadbaj o wygląd auta

Przede wszystkim wyczyść auto, ponieważ pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Warto zadbać o doczyszczenie karoserii oraz wnętrza auta. Należy także odkurzyć wnętrze, dywaniki i wyczyścić ewentualne zabrudzenia tapicerki. Dobrze zadbany, błyszczący lakier z kolei zasugeruje kupującemu, że dbaliśmy o nasze auto. Warto także pamiętać o zapachy w aucie. Dodatkowo warto także założyć odpowiednie felgi, które znacząco poprawiają wygląd samochodu. Jeżeli nawet ładny i zadbany wygląd nie podniesie znacząco ceny auta, to z pewnością skróci czas potrzeby do jego sprzedaży.

Zadbaj o wygląd auta
Zadbaj o wygląd auta (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. sunlitspaces.com)

Usuń drobne usterki i wymień zużyte części

Drugą kwestią, jaką często zauważymy po dokładnym wyczyszczeniu auta będą wszystkie drobne usterki, którymi trzeba będzie się zająć. W większości przypadków drobne rysy czy zadrapania można usunąć z powodzeniem z pomocą takich akcesoriów, jak flamastry do lakieru, pasty polerskie i odpowiednie gąbki. Jeżeli mamy większe zarysowania, warto udać się do lakiernika, gdzie możemy także nałożyć wosk, dzięki któremu kolor auta odżyje. Warto także wymienić części, które świadczą o zużyciu auta, a kosztują często niewielkie pieniądze. Mamy tu na myśli przede wszystkim dywaniki, lewarek skrzyni biegów, czy plastiki przy uchwytach drzwi. Wymiana nie będzie dużym kosztem, a zdecydowanie wygląd auta się poprawi, tym samym samochód będzie wyglądał na młodszy i bardzo zadbany.

Usuń drobne usterki i wymień zużyte części
Usuń drobne usterki i wymień zużyte części (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. pexels.com)

Zrób przegląd

Jeżeli samochód nie jest jeszcze stary, a część elementów jest wciąż na gwarancji, warto zrobić przegląd, który potwierdzi stan auta. Zwłaszcza w przypadku droższego samochodu, kupujący może chcieć sprawdzić książeczkę serwisową, a aktualny serwis, który poświadczy o doskonałym stanie auta, znacząco może wpłynąć na jego cenę. Jeżeli przyszedł na to czas, warto także wymienić płyny, filtry i paski. Najlepiej jest także dostać potwierdzenie w serwisie, że dokonaliśmy wymiany - taki dokument także może być pretekstem do podniesienia ceny sprzedaży.

Zrób przegląd
Zrób przegląd (kolaż redakcja, materiał partnerów, fot. pexels.com)

Czasami, kiedy chcemy sprzedać auto, nie mamy ochoty dokładać do niego nawet złotówki. Jednak zadbane, dobrze wyglądające auto i z aktualnym serwisem, może osiągnąć znacząco wyższą cenę. Warto więc poświęcić nieco czasu i niewielkim kosztem odświeżyć samochód przed sprzedażą.

Komentarze (28)
Jak w łatwy sposób i niskim kosztem podnieść wartość samochodu przed sprzedażą? Te rzeczy będą przydatne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mcguirre

  Oceniono 19 razy 19

  Najprostszy sposób to dbać o samochód. Serwisować, zbierać rachunki, mieć w jednym miejscu całą historię serwisową, dbać o lakier i wnętrze. Nie picować do sprzedaży. Tyko tyle. Kto się zna kupi od ręki bez większych negocjacji.

 • Gość: Zet

  Oceniono 11 razy 11

  "warto także założyć odpowiednie felgi, które znacząco poprawiają wygląd samochodu"... Wiecie ile kosztują ładne felgi, które poprawią wygląd auta?

 • lech2011

  Oceniono 12 razy 10

  Czekamy na dzień bez skody w Gazecie.
  Doczekamy się ?

 • kotprezesa

  Oceniono 5 razy 5

  Można pomyśleć również o przekręceniu licznika....

 • Gość: zaol

  Oceniono 5 razy 5

  Handlarze wuj wam w twarze.

 • Gość: hubut

  Oceniono 5 razy 5

  tzn. umyć poprostu tak ?

 • allegropajew

  Oceniono 3 razy 3

  Jest tylko jeden uczciwy sposób -- włożyć do bagażnika skrzynkę wódki!

  Gościula

 • cmok_wawelski

  Oceniono 3 razy 3

  Z punktu widzenia KUPUJACEGO:
  1. Nalezy zajrzec do slownika i przemyslec sobie definicje slow 'bezkolizyjne' i 'bezwypadkowe'. 'Polska jezyka - trudna jezyka'.
  2. Za przyzwoleniem sprzedajacego warto zaplacic za wizyte w warsztacie i godzine-dwie czasu mechanika tam. Zwroci sie wielokrotnie. A jesli sprzedajacy nie chce - to podziekowac i isc gdzie indziej.
  3. W przypadku (celowo nie napisalem 'wypadku') aut z USA dodatkowo wykosztowac sie na usluge p.t. Autocheck na allegro. Z powodu wysokich cel a atrakcyjnej oferty auta z USA sa na ogol w oplakanym stanie, bite, krecone itp. Nie wszystkie, bo z mienia przesiedlenczego niekoniecznie, ale tam jest zastrzezenie n/t sprzedawania. Widze co tu w USA jest wpychane do kontenerow do Polski. Np. 99% motocykli jest pogietych i potrzaskanych. Istna zlomnica. A potem w Polsce sa 'jak nowe' i 'igly'.

 • tijeras66

  Oceniono 5 razy 3

  "Jak w łatwy sposób i niskim kosztem podnieść wartość samochodu przed sprzedażą" - czyli... jak w łatwy sposób obniżyć wartość samochodu przed kupnem .... czyli jak wyczaić sztuczki dzięki którym mielibyśmy więcej zapłacić za coś co nie jest tyle warte...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX