Toyota zrobi sedana GT86 | Nowe zdjęcia

Już jutro (05.11), na salonie samochodowym w Dubaju zaprezentowana zostanie czterodrzwiowa Toyota GT86
Toyota zrobi sedana GT86? Brytyjskie media donoszą: Koncern szykuje czterodrzwiowego sedana W 2015 r. na rynku ma zadebiutować 4-drzwiowy sedan Toyoty bazujący na GT86. Auto ma być zbudowane na wydłużonej o 100 mm pycie podłogowej pochodzącej z coupe Wszystko, co związane jest z małym coupe Toyoty niezwykle się przeciąga. Aż pięć lat minęło od premiery pierwszego prototypu do rozpoczęcia produkcji. W styczniu 2012 roku w końcu się udało, ale od razu pojawiły się pytania dotyczące kolejnych wersji, zarówno silnikowych, jak i nadwoziowych. Potwierdzonej odpowiedzi nie ma na żadne z nich. Są za to plotki. Toyota pokazała w tym roku w Genewie koncepcyjną wersję GT86 z otwieranym dachem. Ale do tej pory nie ma potwierdzenia, czy kabriolet w ogóle powstanie. Jeśli tak, to jego premiery nie ma co oczekiwać przed 2015 rokiem. Najnowsze doniesienia brytyjskiej prasy mówią natomiast o czterodrzwiowym sedanie bazującym na GT86. Miałby być zbudowany na wydłużonej o 100 mm pycie podłogowej pochodzącej z coupe. Grupą docelowa mają być kierowcy koło 40-ki, którzy jeździli "za młodu" tylnonapędowymi autami sportowymi. Debiut w 2015 roku.

Wszystko, co związane jest z tym modelem strasznie się przeciąga. Aż pięć lat - tyle minęło od premiery pierwszego prototypu do rozpoczęcia produkcji. W styczniu 2012 roku w końcu się udało, ale od razu pojawiły się pytania dotyczące kolejnych wersji, zarówno silnikowych, jak i nadwoziowych. Potwierdzonej odpowiedzi nie ma na żadne z nich. Są za to plotki.

Toyota pokazała w tym roku w Genewie koncepcyjną wersję GT86 z otwieranym dachem. Ale do tej pory nie ma potwierdzenia, czy kabriolet w ogóle powstanie. Jeśli tak, to jego premiery nie ma co oczekiwać przed 2015 rokiem.

Czterodrzwiowy sedan bazuje na GT86. Zbudowany jest na wydłużonej o 100 mm pycie podłogowej pochodzącej z coupe. Grupą docelowa mają być kierowcy koło 40-ki, którzy jeździli "za młodu" tylnonapędowymi autami sportowymi. Debiut w 2015 roku.

Nissan zbuduje konkurenta Toyoty GT86Nissan zbuduje konkurenta Toyoty GT86

Więcej o:
Komentarze (20)
Toyota zrobi sedana GT86 | Nowe zdjęcia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fragi102

  Oceniono 6 razy 4

  5 lat osiołku lewandwski na testy i budowe doskonałego samochodu to norma w Japonii
  pewnie jeszcze zdziwko dlaczego nie premiera w zadupiu uropejskim hehe

 • remo29

  Oceniono 7 razy 3

  A później pickup, żeby można było VAT odliczyć.
  --
  parada karzełków

 • Gość: fragi102

  Oceniono 4 razy 2

  taki samochód chce miec hehe

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 2

  Lepiej by zrobili versje coupe od Camry - przestronna, wygodna, elegancka. Jak nieodzalowana Solara.

 • Gość: jan

  Oceniono 8 razy 2

  chce sporotwego sedana? ja nie oddam mojego, ani sporo, ani trochę ;-)

 • Gość: RPWL

  Oceniono 9 razy 1

  Tylko nie to!!! Nie psujcie pięknego sportowego samochodu! Ojciec rodziny potrzebuje raczej Verso albo Avensis z mocnym silnikiem i dobrym zawieszeniem.

 • Gość: x

  0

  A gdzie się podział shooting brake? Na grafikach wyglądał fajnie

 • karakalla

  Oceniono 7 razy -1

  Właściwie dlaczego nie, w Europie Toyocie przydałby się jakiś model odklejający od marki wizerunek producenta solidnych (choć z tym ostatnio różnie bywało), ale kompletnie bezpłciowych jeździdeł plus hybrydy plus Land Cruiser.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX