Mercedes S123 | Samochód marzeń

Są takie marki samochodów, które w historii motoryzacji cieszą się szczególną estymą. Powodowane jest to wysoką jakością wykonania, ponadczasowymi rozwiązaniami technicznymi, trwałością czy też wyjątkową urodą

Z całą pewnością do takich należą samochody niemieckiego producenta, których nazwa zaczerpnięta została od imienia dziesięcioletniej córki przedsiębiorcy i pasjonata motoryzacji. Mowa oczywiście o Mercedesie.

W Polsce panuje wśród niektórych kierowców powiedzenie, że "bez gwiazdy nie ma jazdy" i nic ani nikt nie jest w stanie ich przekonać, że inna marka samochodu może równać się z tymi, które dumnie na maskownicy chłodnicy wożą charakterystyczny znak rozpoznawczy w formie przypominającej rzeczoną gwiazdę. Szczególnym modelem, będącym synonimem niebywałej wręcz trwałości, jest produkowany w latach 1976 - 1986 W 123 zwany popularnie "beczką". W sumie przez dekadę z taśmy fabrycznej zjechało blisko 2 700 000 egzemplarzy i wówczas uznawany był za luksusową limuzynę.

W przedostatnim już odcinku drugiej serii programu "Samochód marzeń - kup i zrób" do rekonstrukcji trafił bal spotykany egzemplarz "beczki", bo w siedmiomiejscowej wersji kombi. Model ten, oznaczony litera T po raz pierwszy zaprezentowany został na pokazie we Frankfurcie w 1977 roku. Obecna właścicielka od ośmiu lat jeździ wyłącznie Mercedesami i dlatego zdecydowała się oddać swojego ulubieńca w ręce Adama Klimka z Motoricus.com. Głównym jej zmartwieniem był niepokojący stan karoserii wymagający interwencji. Już w najbliższą niedzielę o godz. 10.10 na antenie telewizji TVN Turbo będzie można się przekonać, jaki faktycznie był stan tego ciekawego egzemplarza i co udało się przy nim zrobić.

Patron medialny:

 

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje remont BMW e30?

Jeep Cherokee za grosze | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o: