Volkswagen T3 Westfalia | Kosztorys napraw

Największym wyzwaniem była tapicerka. Zajął się tym oczywiście znawca tematu. W aucie pojawiła się też nowa instalacja zarządzania energią. Na koniec dopieszczono i odświeżono wnętrze. Ile to wszystko kosztowało?

Podróżowanie własnym pojazdem, popularnie zwanym kamperem znajduje w Polsce coraz więcej zwolenników i entuzjastów. Taka forma spędzania wolnego czasu daje dużo swobody i niezależności od inny środków lokomocji. Przed takimi pojazdami często stawiane są wysokie wymagania wiążące się długościami tras, ich różnorodną jakością oraz często trudnymi warunkami pogodowymi.

Dlatego też samochody takie powinny być dobrze przygotowane, aby wakacje nie stały się udręką związana choćby z szukaniem warsztatów mogących usunąć usterki. Od stanu technicznego kampera niemniej ważny jest również komfort jaki potrafi on zagwarantować. Dlatego najczęściej ich wnętrza posiadają wygodne kanapy, obrotowe fotele, rozkładane miejsca do spania, lodówki, kuchenki itp.

Do tej pory w
"Samochód marzeń - kup i zrób":
BMW E30

Citroen BX GTI

Toyota Corolla e90
Jeep Cherokee

Rover Mini Cooper
FSO Polonez
Opel Corsa A
Mitsubishi Lancer EVO VI
Toyota MR2

Bohaterem ostatniego odcinka programu Samochód marzeń - kup i zrób był kultowy Volkswagen T3 w wersji Westfalia, którym obecni właściciele jeszcze w ubiegłym roku wybrali się na wakacje po Europie.  Przed nim jeszcze wiele innych tras do zrealizowania, jednak aby mógł im sprostać musiał przejść rzetelną odbudowę i dlatego trafił w ręce Adama Klimka z Motoricus.com.

Największym wyzwaniem była tapicerka, która oczywiście musiała być zrobiona przez znawcę tematu. Jej uszycia i założenia podjął się właściciel małego zakładu nieopodal Wołomina, który wykorzystał wysokiej jakości materiał skóropodobny o brązowych i beżowych kolorach. Prawdziwą skórą obszyta została natomiast kierownica. Efekt jego prac spełnił wszelkie oczekiwania zarówno producentów programu jak i właścicieli Westfalii. Adam Klimek zajął się zbudowaniem i instalacją systemu zarządzania energią, który pozwala m.in. na sterowanie zamontowanym oświetleniem LED i wyborem źródeł zasilania z zewnętrznym 230 V włącznie.

Po zamontowaniu nowej szafki pod kuchenkę z listwą zasilającą, ułożeniu na podłodze wykładziny gumowej i wyczyszczeniu całego Volkswagena mógł on trafić ponownie w ręce swoich właścicieli, którzy już teraz planują realizację przygody życia wybierając się wraz ze swoim odnowionym przyjacielem do Kraju Kwitnącej Wiśni!

Kosztorys:
Tapicer 4 500 zł
Szafka 706, 75 zł
Kontakty wbudowane w szafkę 159, 90 zł
Płyta OSB na podłogę 185, 50 zł
Guma na podłogę 240 zł
Listwy LED 195 zł
System zarządzania energią 430 zł
Listwy wykończeniowe 60 zł
Dodatkowy akumulator 199 zł
Maty wygłuszające wnętrze 120 zł
Pozostałe części 100 zł
Razem  6895, 15 zł

Patron medialny:

 

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje remont BMW e30?

Jeep Cherokee za grosze | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Komentarze (9)
Volkswagen T3 Westfalia | Kosztorys napraw
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: czajek

  0

  Dzień dobry. Czy ktoś może wie jakiej firmy maty wygłuszające są używane w programie. Widać, że w tym modelu poszło ich sporo, a podana cena 120zł jest bardzo niska jak za taką ilość. Większość dostępnych na rynku mat 50x50 cm to min. 15 zł/szt.. Pozdrawiam.

 • Gość: jack2663

  0

  zastanawiające dlaczego jest 6 tys. zł , jak zawsze oglądam "Samochód marzeń - kup i zrób" i zawsze jest powyżej tej kwoty dlaczego nie zrobicie większego limitu do 10 lub więcej zł.

 • Gość: Roman spod Rzeszowa

  Oceniono 4 razy 0

  Przepraszam, czy ktoś się orientuje gdzie się kończy w tym modelu przednia strefa zgniotu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX