Salon Genewa 2012 | Ford Tourneo Concept

Tourneo to zapowiedź nowego samochodu dostawczego Forda, który wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku
Ford Tourneo Concept Salon Genewa 2012 Ford pokazał w Genewie dostawczy model Tourneo Concept. Auto będzie wyposażone w systemy, nieobecne dotąd w modelach dostawczych, m.in. start-stop Tourneo to zapowiedź nowego samochodu dostawczego Forda, który wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku. Nadwozie zaprojektowano zgodnie z filozofią "Kinetic Design". Podobieństwo do innych modeli Forda widać oczywiście jedynie w przedniej części nadwozia. Przednie lampy przywodzą na myśl mniejsze modele Forda, od Ka do Focusa włącznie. Dalej ku tyłowi Tourneo oferuje typowe dla aut dostawczych nadwozie, które w wersji osobowej, prezentowanej w Genewie, mieści osiem osób w trzech rzędach foteli. W Tourneo zadebiutują elementy wyposażenia i systemy nieoferowane dotąd w autach dostawczych Forda. Są to m.in.: system start-stop, system SYNC aktywowany głosem (obsługa tel. komórkowego, odtwarzanie muzyki), kamera cofania zintegrowana z lusterkiem wstecznym, czy system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa. W ofercie pojawią się wersje o dwóch rozstawach osi i kilka rodzajów nadwozia. Pod maską może wylądować jedna z kilku wersji wysokoprężnego silnika 2.2 Duratorq TDCi, o mocy 100, 125 lub 155 KM. Napęd przekazywany będzie na koła przednie. Ford zapewnia, że - podobnie jak Transit - Tourneo będzie się prowadzić bardziej jak auto osobowe, niż typowo dostawcze.
Zobacz najważniejsze premiery genewskie

Nadwozie zaprojektowano zgodnie z filozofią "Kinetic Design". Podobieństwo do innych modeli Forda widać oczywiście jedynie w przedniej części nadwozia. Przednie lampy przywodzą na myśl mniejsze modele Forda, od Ka do Focusa włącznie. Dalej ku tyłowi Tourneo oferuje typowe dla aut dostawczych nadwozie, które w wersji osobowej, prezentowanej w Genewie mieści osiem osób w trzech rzędach foteli.

W Tourneo zadebiutują elementy wyposażenia i systemy nieoferowane dotąd w autach dostawczych Forda. Są to m.in.: system start-stop, system SYNC aktywowany głosem (obsługa tel. komórkowego, odtwarzanie muzyki), kamera cofania zintegrowana z lusterkiem wstecznym, czy system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa.

W ofercie pojawią się wersje o dwóch rozstawach osi i kilka rodzajów nadwozia. Pod maską może wylądować jedna z kilku wersji wysokoprężnego silnika 2.2 Duratorq TDCi, o mocy 100, 125 lub 155 KM. Napęd przekazywany będzie na koła przednie. Ford zapewnia, że - podobnie jak Transit - Tourneo będzie się prowadzić bardziej jak auto osobowe, niż typowo dostawcze.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes Viano Marco Polo | Pierwsza jazda

Nissan NV200 | Za kierownicą

Ford Transit Connect - ogłoszenia

Więcej o: