Salon Genewa 2012 | Range Rover Evoque w wersji cabrio

SUV bez dachu? Pomysł tyleż ciekawy, co ryzykowny. Wystarczy przypomnieć sobie chłodne przyjęcie z jakim spotkało się otwarte Murano. Panów z Range Rovera najwyraźniej to nie zniechęca, bo w Genewie zadebiutuje Evoque w wersji cabrio
Range Rover Evoque w wersji cabrio SUV bez dachu? Pomysł tyleż ciekawy, co ryzykowny... W Salonie Genewa 2012 zadebiutuje Range Rover Evoque cabrio. Został on wyposażony w system Terrain Response, system audio Meridian oraz 8-calowy wyświetlacz W ciągu kilku najbliższych miesięcy szefowie firmy chcą wybadać ewentualne zainteresowanie tym modelem. Jeśli reakcje będą przychylne, produkcyjna wersja otwartego Evoque'a może wyjechać na ulice już w przyszłym roku. Cabriolet Concept zbudowany jest na trzydrzwiowej wersji auta, posiada elektrycznie składany, materiałowy dach oraz system ROPS (Roll Over Protection System), chroniący pasażerów podczas ewentualnego dachowania. Jak przystało na wersje studyjną, kabriolet Range Rovera został wyposażony w rozwiązania z najwyższej firmowej półki. Jest system Terrain Response, kamery oraz elektroniczny asystent ułatwiający parkowanie, topowy system audio przygotowany przez firmę Meridian oraz 8-calowy, dotykowy wyświetlacz. Range Rover bez dachu prezentuje się całkiem nieźle. Przynajmniej na pierwszych oficjalnych zdjęciach. A Wam jak się podoba?

Samochodem Roku 2011 Moto.pl został Range Rover Evoque

Na razie jako prototyp. W ciągu kilku najbliższych, dużych salonów samochodowych (m.in. Genewa i Nowy Jork), szefowie firmy chcą wybadać ewentualne zainteresowanie takim modelem. Jeśli reakcje będą przychylne, produkcyjna wersja otwartego Evoque'a może wyjechać na ulice już w przyszłym roku.

Cabriolet Concept zbudowany jest na trzydrzwiowej wersji auta, posiada elektrycznie składany, materiałowy dach oraz system ROPS (Roll Over Protection System), chroniący pasażerów podczas ewentualnego dachowania. Jak przystało na wersje studyjną, kabriolet Range Rovera został wyposażony w rozwiązania z najwyższej firmowej półki. Jest system Terrain Response, kamery oraz elektroniczny asystent ułatwiający parkowanie, topowy system audio przygotowany przez firmę Meridian oraz 8-calowy, dotykowy wyświetlacz.

O ile, naszym zdaniem, wspomniane wcześniej Murano CrossCabriolet nie prezentuje się zbyt apetycznie, Range Rover bez dachu wygląda całkiem nieźle. Przynajmniej na pierwszych oficjalnych zdjęciach.

A Wam jak się podoba?

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Evoque od 160 tys. złotych

Range Rover Evoque dla modnego szejka

Range Rover - ogłoszenia

Więcej o: