Salon Genewa 2012 | SsangYong XIV-2

Na Salonie Samochodowym w Genewie SsangYong zaprezentuje trzydrzwiowego SUV-a kabrio o nazwie XIV-2. Samochód jest rozwinięciem pokazanego we Frankfurcie konceptu XIV-1
SsangYong Korando
SsangYong Korando | Za kierownicą

Projekt SsangYonga na oficjalnych szkicach prezentuje się bardzo dobrze. Fantazyjnie poprowadzone linie karoserii i typ nadwozia - trzydrzwiowy SUV-o-kabriolet - to odważny krok ze strony koreańskiej marki. Na razie nie wiadomo jednak, czy Koreańczycy zbudują na jego podstawie samochód produkcyjny.

Concept XIV-2 ma długość 4166mm, szerokość 1820mm i wysokość 1566mm. Rozstaw osi wynosi 2600mm. Pod maskę produkcyjnej wersji modelu (o ile takowa powstanie) trafią znane silniki benzynowe i wysokoprężne o pojemności 1.6 litra. Samochód stanie się pretekstem do zaprezentowania technologii, z której w przyszłości będą korzystały samochody SsangYonga.

Sterowanie wieloma funkcjami XIV-2 odbywa się przez łącze między smartphonem a pojazdem. Za pomocą urządzenia, które kierowca i pasażerowie mają zwykle cały czas przy sobie, można sterować systemem audio, wyświetlaczem informacyjnym na desce rozdzielczej oraz łącznością z Internetem. Nazwa modelu to skrót od "eXciting user Interface Vehicle" ("pojazd z ekscytującym interfejsem użytkownika").

SsangYong-XIV-2

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

SsangYong Korando - CENNIK

SsangYong XUV1

SsangYong - ogłoszenia

Więcej o: