Salon Genewa 2012 | Toyota Yaris Hybrid

Toyota powoli ale sukcesywnie hybrydyzuje całą swoją paletę modeli. Po hybrydowym Aurisie do oferty dołączy hybrydowy Yaris
Salon Genewa 2012: Toyota Yaris Hybrid Po hybrydowym Aurisie do oferty japońskiego producenta dołączy hybrydowy Yaris W połowie roku w polskich salonach pojawi się Toyota Yaris Hybrid. Napęd pochodzi z Priusa C - stanowi go spalinowy silnik 1,5 l pracujący z cyklu Atkinsona Paleta modeli z napędem kombinowanym rośnie. Gwiazdą nadal pozostaje Prius, który już niedługo wzbogaci się o mniejszego klona (Prius C) i wersję rodzinną (Prius Plus). Ale pozostałe modele też zyskują "ekologiczne" odmiany. W USA można kupić hybrydową Camry i Highlandera, a w Europie Aurisa. W połowie tego roku w polskich salonach dołączy do niego Yaris Hybrid. Napęd pochodzi wprost z Priusa C. Stanowi go 1,5-litrowy silnik spalinowy pracujący w cyklu Atkinsona, który współpracuje z silnikiem elektrycznym. Łączna moc układu to 98 KM. Zaletą ma być masa mniejsza o 20 proc. w stosunku do układu zastosowanego w Aurisie Hybrid. Yaris Hybrid jest więc oszczędnym i poręcznym mieszczuchem. Auto bowiem nic nie traci z zalet zwykłego hatchbacka, oferując identyczną ilość miejsca w środku i równie pojemny bagażnik (286 l).
Toyota Yaris | Za kierownicą

Paleta modeli z napędem kombinowanym rośnie. Gwiazdą nadal pozostaje Prius, który już niedługo wzbogaci się o mniejszego klona (Prius C) i wersję rodzinną (Prius Plus). Ale pozostałe modele też zyskują "ekologiczne" odmiany. W USA można kupić hybrydową Camry i Highlandera, a w Europie Aurisa. W połowie tego roku w polskich salonach dołączy do niego Yaris Hybrid.

Napęd pochodzi wprost z Priusa C. Stanowi go 1,5-litrowy silnik spalinowy pracujący w cyklu Atkinsona, który współpracuje z silnikiem elektrycznym. Łączna moc układu to 98 KM. Zaletą ma być masa mniejsza o 20% w stosunku do układu zastosowanego w Aurisie Hybrid.

Yaris Hybrid jest więc oszczędnym i poręcznym mieszczuchem. Auto bowiem nic nie traci z zalet zwykłego hatchbacka oferując identyczną ilość miejsca w środku i równie pojemny bagażnik (286 l).

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Trojaczki przeszły lifting | Galeria

Najważniejsze polskie premiery roku 2012

Toyota Yaris - ogłoszenia

Więcej o: