Motor Show Poznań 2015 | Mitsubishi L200 | Zupełnie nowe

Na targach motoryzacyjnych w Poznaniu można przedpremierowo zobaczyć następną generację Mitsubishi L200. Nowy pickup przyjechał do stolicy Wielkopolski prosto z salonu w Genewie. Premierę rynkową modelu zaplanowano na jesień br.
 Mitsubishi Concept GC-PHEVMitsubishi ma plan: SUV-y zamiast sedanów

Japoński producent podkreśla, ze piąta generacja modelu L200 będzie pierwszym pickupem na rynku, który poza tym, że jest stworzony do ciężkiej pracy, to zapewnia przy tym własności jezdne i wygodę samochodu osobowego. Z zaciekawieniem czekamy zatem na pierwsze jazdy testowe.

Pojazd prezentuje się atrakcyjnie. Powstał na nowej ramie konstrukcyjnej. Masę własną samochodu utrzymano na niskim poziomie, a współczynnik oporu powietrza Cx udało się obniżyć do wielkości 0,40. Powiększono ilość miejsca w kabinie przy zachowaniu kompaktowych wymiarów samochodu (uzyskując też najmniejszy promień skrętu w tym segmencie pojazdów, wynoszący 5,9 m) i zapewniając długość przestrzeni ładunkowej na konkurencyjnym poziomie.

Nowe L200 jest też lepiej wykończone od poprzednika. Materiały we wnętrzu są wyższej jakości, a fotele wygodniejsze, lepsza jest też pozycja za kierownicą. To wszystko w połączeniu z zapowiadaną redukcją hałasów i drgań podczas jazdy, ma przełożyć się na wysoki komfort podróżowania, jak na pickupa.

Sprawdź ile kosztuje używane Mitsubishi L200

Do napędu przewidziano silnik Diesla o pojemności 2,4 litra i mocy 181 KM z systemem zmiennych faz rozrządu. Całkowicie nowa sześciostopniowa skrzynia biegów (oraz nowy pięciobiegowy automat) pozwoliły poprawić osiągi samochodu, obniżyć emisję CO2 i ograniczyć zakres czynności obsługowych.

Na poznańskim stoisku Mitsubishi można także zobaczyć debiutujące niedawno w Polsce Mitsubishi Pajero 2015 w wersji przystosowanej do jazdy w trudnym terenie.

Meon

Ekrany LED obecne na stoisku Moto.pl zapewnia Meon.pl

Więcej o: