Poznań Motor Show 2014 | Melex

Każdy kojarzy markę Melex, ale mało kto wie, co ten znany na świecie producent pojazdów elektrycznych ma w swojej ofercie. Poznań Motor Show to okazja, by z bliska poznać współczesne Melexy

W czasie targów Motor Show 2014 swoją oficjalną premierę będzie miał nowy model marki Melex. Ten znany na całym świecie producent pojazdów elektrycznych, tym razem przygotował propozycję czteroosobowego pojazdu miejskiego, który może pełnić funkcję taksówki lub być ciekawą alternatywą dla miejskich samochodów.

Melex to jeden z najdłużej działających na świecie producentów pojazdów elektrycznych. Historia firmy rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy w fabryce samolotów WSK Mielec zaczęły powstawać elektryczne wózki golfowe na potrzeby rynku amerykańskiego.

Obecnie Melex Sp. z o.o. jest prywatną firmą oferującą około 100 różnych modeli pojazdów wykorzystywanych przez firmy z bardzo wielu branż. Są to pojazdy użytkowe służące do transportu osób i towarów, mogące przewozić do 8 osób lub do 1250 kg ładunku. Jako jedne z nielicznych posiadają homologację umożliwiającą poruszanie się po drogach publicznych Unii Europejskiej.

Już pod koniec marca, na targach Motor Show w Poznaniu, Melex zaprezentuje model noszący oznaczenie 363. Będzie to czteroosobowy pojazd zamknięty, który z powodzeniem będzie mógł służyć jako niewielka taksówka, czy prywatny pojazd do jazdy po mieście. Jak przystało na pojazd z logo Melexa, będzie on w pełni elektryczny. Warto zauważyć, że pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi w wielu polskich miastach mogą poruszać się po trasach niedostępnych dla aut spalinowych. Natomiast niewielkie rozmiary nowego modelu pozwalają mu "wcisnąć się" w bardzo ciasne zaułki i ułatwiają parkowanie na coraz bardziej zatłoczonych miejskich parkingach.

Jednocześnie na stoisku firmy z Mielca będzie można zobaczyć model towarowy o ładowności 1000 kg i zasięgu ponad 100 km. Idealne rozwiązanie dla wielu firm korzystających dotychczas z pojazdów spalinowych, a szukających oszczędności w zakresie kosztów transportu.

Obecnie najwięcej pojazdów marki Melex trafia na rynki Polski i Skandynawii, ale sieć dilerów tej marki sięga od Australii, poprzez niemal wszystkie kraje europejskie aż po Argentynę. Ciągle również prowadzone są rozmowy z firmami zainteresowanymi sprzedażą pojazdów elektrycznych na kolejnych rynkach na całym świecie.


Co, gdzie, kiedy?

Tegoroczne targi Motor Show odbędą się w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14, w dniach 27-30 marca br. 27 marca jest dniem branżowym, a dla publiczności impreza będzie otarta od 28 do 30 marca (godz. 10-18).

Podobnie, jak rok i dwa lata temu, także i tym razem Moto.pl będzie mieć swoje stoisko na targach poznańskich. Jak zwykle na zwiedzających będą czekać atrakcyjne i niepowtarzalne samochody. Serdecznie zapraszamy.

Motor Show Poznań

Patron medialny:

Więcej o: