Poznań Motor Show 2014 | Premiery Mitsubishi

Podczas Targów Motor Show 2014 można będzie zobaczyć innowacyjny pojazd - Mitsubishi Outlander PHEV. Co jeszcze będzie czekać na stoisku Mitsubishi?

Mitsubishi Outlander PHEV

Ten nowy model stanowi wielki krok w historii motoryzacji - to pierwszy na świecie hybrydowy SUV z generatorem prądu i stałym, elektrycznym napędem 4WD a jego wyrafinowana konstrukcja umożliwia naładowanie akumulatora podczas jazdy. Samochód oferuje zasięg 824 kilometrów i pali 1,9 litra benzyny na 100 km.

Dzięki takim osiągom, taniej eksploatacji i przeglądom, wysokiemu komfortowi i pełnej funkcjonalności SUV-a to pojazd adresowany do większości europejskich i polskich kierowców oraz wolny od największych wad dotychczasowych pojazdów hybrydowych, takich, jak mały zasięg, czy wysokie spalanie.

Za sprawą wysokiego momentu obrotowego dostarczanego już od startu przez 2 silniki elektryczne o mocy 82 KM jazda nowym modelem Mitsubishi daje ogromną przyjemność. Do napędu pojazdu służy także 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 121 KM. Innowacyjny system napędu oferuje 3 tryby jazdy - elektryczny, szeregowy hybrydowy i równoległy hybrydowy. Są one elektronicznie sterowane i automatycznie wybierane, tak by samochód przejeżdżał jak największy dystans w trybie elektrycznym.

Innowacyjna konstrukcja Outlandera PHEV umożliwia ładowanie akumulatora tego pojazdu na wiele sposobów - w czasie jazdy, przy pomocy generatora prądu, podczas hamowania oraz ze zwykłego gniazdka elektrycznego i z terminala szybkiego ładowania.

Mitsubishi Outlander PHEV wyróżnia się  bardzo cichym, obszernym i starannie wykonanym wnętrzem, łatwością obsługi  i bogatym wyposażeniem.

Za wysoki poziom bezpieczeństwa odpowiada innowacyjny system napędu na 4 koła Super All Wheel Control oraz wiele zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Nad kontrolą całego układu napędowego czuwa supernowoczesny system operacyjny PHEV OS.

Warto przypomnieć, że Mitsubishi Outlander PHEV uczestniczył już w testach zderzeniowych organizowanych przez niezależną organizację Euro NCAP i otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek.

Jeszcze przed swą europejską premierą model ten został w Japonii uhonorowany nagrodą Technologii Roku 2014 i otrzymał tytuł Innowacji Roku w konkursie na Najlepszy Samochód Roku 2013/2014.

Mitsubishi Outlander PHEV jest w Polsce oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Intense Plus, Instyle Navi i Instyle Navi Plus. Najtańsza wersja modelu Mitsubishi Outlander PHEV kosztuje 176 990 zł a kolejne odpowiednio 190 990 zł i 198 990 zł.

Mitsubishi Space Star

Jako pierwszy produkt stworzony na nowej, rewolucyjnej platformie Global Small, model Space Star można pokrótce opisać jako:

* Jedna konstrukcja + jedna fabryka + jeden samochód dostępny na całym świecie.

* Samochód tworzony nie „po kosztach”, ale produkt praktyczny / funkcjonalny, przeznaczony na szybko rosnący globalny rynek małych samochodów, gdzie następuje unifikacja potrzeb:

- Klienteli z klasy średniej na rynkach rozwijających się.
- Klientów poszukujących ekonomicznych rozwiązań na rynkach rozwiniętych.

Po analizie wyzwań natury środowiskowej (emisja CO2) oraz finansowej (zużycie paliwa oraz koszty eksploatacji), z którymi muszą się w obecnym świecie zmagać klienci firmy, dział rozwojowo-badawczy MMC doszedł do oczywistych wniosków, że koncepcję „małego samochodu” należało całkowicie przedefiniować.

Modele z tego sektora rynku znacznie się powiększyły i stały się niezwykle bogato wyposażone, oferując właściwie to, co dawniej było domeną pojazdów z segmentu C

Zamysłem firmy MMC nie było jednak ani wprowadzanie taniego produktu z bazowym wyposażeniem ani produkcja niskobudżetowych samochodów. Zamiast tego koncern zaproponował model praktyczny / funkcjonalny oferujący jakość i niezawodność, do jakich Mitsubishi Motors przyzwyczaiło swoich klientów*.

Kompaktowe (dł.: 3710 mm), lekkie (od 845 kg), opływowe (współ. Cd: 0,27), oszczędne (4 l /100km**), przyjazne środowisku (emisja CO2: 92 g/km**) i dynamiczne (13,6 sek. od 0-100 km/h**) Mitsubishi Space Star zaskakuje przestronnym wnętrzem (1651 mm całkowitej przestrzeni na nogi), komfortem (kabina 5-osobowa) oraz zwinnością i prostotą manewrowania (mimo 1665 mm szerokości promień skrętu wynosi zaledwie 4,6 m), a także wyposażeniem i systemami bezpieczeństwa, które w pełni odpowiadają współczesnym standardom.


Co, gdzie, kiedy?

Tegoroczne targi Motor Show odbędą się w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14, w dniach 27-30 marca br. 27 marca jest dniem branżowym, a dla publiczności impreza będzie otarta od 28 do 30 marca (godz. 10-18).

Podobnie, jak rok i dwa lata temu, także i tym razem Moto.pl będzie mieć swoje stoisko na targach poznańskich. Jak zwykle na zwiedzających będą czekać atrakcyjne i niepowtarzalne samochody. Serdecznie zapraszamy.

Motor Show Poznań

Patron medialny:

Więcej o: