Technika w nowym Audi A6 | Osobisty asystent

Nowe Audi A6 naszpikowane jest techniką wspomagającą kierowcę w wielu sytuacjach drogowych, które pomagają uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Zobacz w czym to auto może Cię wyręczyć

Adaptive Cruise Control

Adaptive Cruise Control (ACC) to inteligentny tempomat Audi wyposażony w funkcję Stpo&Go. Oznacza to, że w przypadku wykrycia wolniej jadącego auta tempomat zmniejszy prędkość, a w razie konieczności nawet zatrzyma samochód. ACC działa w całym zakresie prędkości (0-250 km/h).

Active Lane Assist

Active Lane Assist to asystent utrzymania pasa ruchu. Wykorzystuje on kamerę umieszczoną przy lusterku wewnętrznym i od prędkości 60 km/h czuwa nad utrzymaniem auta na pasie ruchu w razie konieczności lekko kontrując kierownicą.

Side Assist

Side Assist to system wykrywania samochodów zbliżających się do A6 od tyłu. Pojazdy widziane są z odległości 70 m, a ich obecność sygnalizowana jest za pomocą palącej się lub migającej diody umieszczonej na obudowie lusterka zewnętrznego.

Parking Assistant

Asystent parkowania to znana już w koncernie VW funkcja mogąca zaparkować za nas samochód równolegle, lub prostopadle. Przy parkowaniu równoległym długość miejsca musi być o 0,8 m dłuższa od samego auta (4,92 m).

Night Vision

Night Vision to system wykrywający w ciemności osoby znajdujące się nawet 300 m przed samochodem. Informacja o wykrytej osobie pojawia się na wyświetlaczach oraz, w razie obecności na pokładzie systemy HUD, także na przedniej szybie.

Head-Up Display

Head-Up Display (HUD) to system wyświetlający podstawowe informacje na przedniej szybie samochodu tuż nad deską rozdzielczą, na linii wzroku kierowcy. Więcej na temat HUD znajdziecie tutaj.

Integral Safety (Pre Sense)

Integral Safety to system zapobiegania kolizjom, lub ewentualnie zmniejszania ich skutków. W razie wykrycia szybko zbliżającej się przeszkody na wprost przed samochodem system ostrzega kierowcę, a w razie braku reakcji podejmuje działania zapobiegające z hamowaniem awaryjnym włącznie.

Marcin Lewandowski
źródło: Audi


Zobacz premierę Audi A6 - już 21 marca na żywo w Moto.pl


Technika w nowym Audi A6 | Reflektory sterowane GPS-em


Technika w nowym Audi A6 | Head-Up Display

Więcej o: