Masz radio w aucie? Płać abonament

Nieważne czy słuchasz ulubionej stacji na antycznym Safari 5 czy wypasionym systemie Bose - za radio w samochodzie należy płacić abonament RTV. Od dziś będzie tego pilnować policja - oprócz prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i OC musisz pokazać książeczkę abonamentową!
Ściągalność abonamentu RTV jest coraz niższa, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła więc zmobilizować słuchaczy i zwiększyć wpływy. Z abonamentu utrzymuje się Polskie Radio, oczywiście częściowo. Drugie ważne źródło przychodów to reklamy.

Mało kto wie, że za radio w samochodzie również należy płacić abonament RTV. Ale jak to wyegzekwować? Zajmie się tym drogówka. Dziś w życie wchodzą przepisy nakazujące funkcjonariuszom sprawdzanie książeczki opłat. Możecie się więc spodziewać, że do formułki "Poproszę prawo jazdy, dowód rejestracyjny i OC", policjant dorzuci "...i książeczkę RTV".

Za jej brak grożą kary administracyjne - przede wszystkim obowiązek zapłaty abonamentu za cały rok wstecz.

Oczywiście ten tekst był primaaprilisowym żartem, ale... nie do końca. Już w trakcie pisania tego całkiem zmyślonego tekstu zorientowaliśmy się, że za radio w samochodzie naprawdę trzeba płacić abonament! Szczegóły w naszym wyjaśnieniu.