Maserati 250F najlepszym autem wyścigowym wszech czasów

Legenda rocka, Nick Mason, perkusista Pink Floyd i jego zabytkowe Maserati 250F z roku 1950 zostali przyjęci w poczet członków Królewskiego Automobilklubu Wielkiej Brytanii.
Przy okazji auto Nicka Masona zostało wybrane przez czytelników brytyjskiego magazynu "Octane" wyścigowym autem wszech czasów. Magazyn opublikował serię artykułów, w których opisano najlepsze samochody w tej kategorii. Konkurentami Maserati były: Auto Union Type C, Lotus 49, Porsche 917, Cobra, Mercedes-Benz W196 i Toyota TS010 Group C.

Auta były nominowane do zaszczytnego tytułu przez tuzy automobilizmu - byli to Brian Redman, Damon Hill, Derek Bell, Carroll Shelby, Andy Wallace i Bobby Rahal. Maserati 250F promował sir Stirling Moss. 79-letni obecnie kierowca jest ikoną wyścigów - w swojej karierze wygrał 194 z 497, w których startował, włączając w to 16 Grand Prix Formuły 1. Sir Stirling Moss dobrze zna auto, które nominował - sam się na nim ścigał.

Maserati 250F walczyło na torach wyścigowych w latach 1954-58, w tym czasie 55 razy jako pierwsze przecinało linię mety. Po raz pierwszy prowadził je (od razu do zwycięstwa) Juan Manuel Fangio w GP Argentyny w roku 1954. Wygrał raz jeszcze, nim przeniósł się do stajni Mercedesa. Wrócił jednak do Maserati, nokautując rywali w roku 1957 na torze Nürburgring - wygrał tam z przewagą 50 sekund nad rywalami, którą wywalczył na zaledwie 20 okrążeniach toru.