Mercedes E 2010 - pierwsze zdjęcia!

Koniec spekulacji i nieostrych, szpiegowskich zdjęć. W sieci pojawiły się właśnie oficjalne zdjęcia E-klasy na rok 2010.
Mercedes planował udostępnić zdjęcia dopiero w styczniu 2009, jednak dzięki przeciekowi możemy oglądać je już teraz. Samochód wyraźnie urósł: jest dłuższy i szerszy od swojego poprzednika. Duży nacisk położono na systemy biernego bezpieczeństwa. Widać to w przedniej masce, która została zbudowana tak, aby pochłaniać energię kolizji. Inny układ z kolei wykrywa kolizje i ostrzega kierowcę poprzez pedał hamulca.

W środku znajdziemy też wiele gadżetów znanych z poprzednich E-klas. System Night Vision umożliwiający widzenie w nocy za pomocą kamer na podczerwień, a także ostrzeżenia przed zjechaniem z pasa ruchu i kontrola martwego punktu kierowcy.

Pod maską znajdziemy diesle nowej generacji: od 200 CDI aż po 350 BlueTec. Dostępne będą też wersje benzynowe, w tym najmocniejsza, 600-konna AMG. Oficjalnie samochód zostanie pokazany w 2009 roku na targach w Genewie, wraz z wersją coupe. Na kabriolet zaczekamy aż do targów we Frankfurcie.