Nowy Mercdedes SL od Brabusa

Brabus - jeden z najbardziej znanych tunerów Mercedesa ma w zanadrzu kolejną przeróbkę auta z gwiazdą na masce. Tym razem jest to nowy Mercedes SL, którego oficjalna prezentacja miała miejsce w zeszłym miesiącu.
Oprócz dwóch zdjęć Brabusa, będącego poddaną tuningowi nową wersją Mercedesa SL, które przedostały się do Internetu, do czasu oficjalnej informacji od tunera z Bottrop nie znamy niestety zakresu przeróbek mechanicznych w tym modelu.

Auto otrzymało pakiet stylistyczny obejmujący między innymi nowe zderzaki. W przednim zamontowano cztery okrągłe lampy przeciwmgielne będące od kilku lat znakiem rozpoznawczym Brabusa, oraz dodatkowe pasy diod LED spełniające funkcję świateł dziennych. Z tyłu pojawił się dyfuzor z dwiema podwójnymi końcówkami wydechu i lampą odblaskową pośrodku. Oznaczenie na klapie bagażnika sugeruje że mamy do czynienia z najmocniejszą wersja SL-a przygotowana przez Brabusa. Poprzednia wersja SV12S dysponowała piekielną mocą 730 KM i gigantycznym momentem obrotowym ograniczonym do....1100 Nm. Mamy podstawy przypuszczać, że nowy SL będzie jeszcze mocniejszy. Tylko po co?