VW Touareg V6

VW uzupełnił gamę diesli swojej luksusowej terenówki. Teraz - oprócz znanych 174-konnego 2,5 TDI i 313-konnego V10 - można zamawiać także widlastą szóstkę
Touareg V6 TDI kusi klientów - 25 KM i aż 500 Nm momentu obrotowego. Nowy motor pozwala na rozpędzenie do setki ponad dwutonowego samochodu w 9,9 s . Prędkość maksymalna wynosi 205 km/h.

Trzylitrowy silnik sprawia, że Touareg w żadnym stopniu nie przypomina ociężałej terenówki. Motor "ciągnie" już od najniższych obrotów, co jest szczególnie przydatne, gdy samochód zjedzie z asfaltu . Bez problemów radzi sobie z polnymi drogami i podmokłymi łąkami. Zawieszenie sprawuje się poprawnie zarówno w terenie, jak i na bitej drodze. Choć trudny teren mu nie straszny, to jednak najlepiej czuje się na szosie. Touareg zwraca na siebie uwagę muskularną sylwetką i rozmiarami (475 cm długości, 192 szerokości i 172 wysokości). Wykonane z perfekcyjnych materiałów wnętrze pełne chromu i drewna sprawia, że od razu poczujesz się w nim wyjątkowo. Nic dziwnego, przecież większość elementów przeniesiono tu z luksusowego Phaetona. Zużycie paliwa pozostaje przy tym na akceptowalnym poziomie - nieco ponad 10 l/100 km, co może przekonać klientów zastanawiających się nad wyborem wersji benzynowej.

Krótka przejażdżka Touaregiem potwierdziła kolejny raz, że trzylitrowy nowoczesny diesel to idealne rozwiązanie nie tylko dla luksusowych limuzyn, ale także dla większości dużych SUV-ów.

Ceny i wyposażenie: VW Touareg 3,0 V6 TDI CR

Wyposażenie standardowe:

Ksenonowe reflektory główne, komputer pokładowy z 5-kolorowym wyświetlaczem, automatyczne włączanie świateł mijania, cztery poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne, ESP, ABS, MSR, ASR, EDS, Brake Assist, Tempomat, automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, kolumna kierownicy z elektryczną regulacją w dwóch płaszczyznach, pneumatyczne zawieszenie ze stałą, elektroniczną regulacją amortyzowania, czujnik deszczu, Keyless Access - uruchamianie silnika, otwieranie i zamykanie samochodu bez udziału kluczyka, system Sound 8/11: 8-kanałowy wzmacniacz i 11 głośników, przednie fotele z elektryczną regulacją wysokości, odległości, oraz podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ogrzewanie przednich siedzeń.

Cena: 279 990 złotych

Więcej o: