Nowości w 4. edycji programu defensywnikierowcy.pl

Rusza  4. edycja ogólnopolskiego programu na rzecz bezpieczeństwa drogowego ?defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe?. Organizatorzy zapowiadają na ten rok wiele nowości.

Nowości na stronach internetowych

Na stronach internetowych programu pojawi się więcej multimediów o charakterze edukacyjnym. Realizacje wideo uzupełnią zaktualizowaną wersję e-learningu. Nowa strona główna serwisu wzbogacona zostaje o zupełnie nowe narzędzia - Moduł Fleet Managera i Moduł Partnera. Moduł Fleet Managera umożliwi kierownikom flot włączenie e-learningu do własnego programu bezpieczeństwa firmy oraz, dzięki narzędziom internetowym, zarządzanie szkoleniem swoich kierowców i bieżącą kontrolę ich postępów w trybie on-line. Użytkownicy tego modułu otrzymają również dostęp do publikacji z zakresu zarządzania bezpieczeństwem floty. W Module Partnera znajdą się informacje o ich aktywności w zakresie działań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Szkolenia w 'realu'

W tym roku szkolenia kierowców nie ograniczą się do kursu internetowego. Dostępny na stronach www e-learning będzie wprowadzeniem do praktycznych szkoleń i warsztatów przygotowanych w dwóch wariantach - dla fleet managerów i dla kierowców aut firmowych. Ich program wykracza poza standardowe ramy ćwiczeń na autodromie. Skuteczność metody szkoleniowej polega na zrównoważonym oddziaływaniu zarówno na sferę psychiki kierowcy, jak i jego umiejętności techniczne. Program zawiera warsztat fleet managera z elementami polityki bezpieczeństwa floty, trening i test psychologiczny, zajęcia z policjantem i ratownikiem medycznym oraz doskonalenie techniki jazdy na autodromie. Doskonalenie techniki jest dopiero ostatnim etapem szkolenia. Dzięki poprzedzającym go warsztatom, kursanci są gotowi w sposób świadomy zasiąść za kierownicą.

Raport z badania stanu bezpieczeństwa we flotach

Wiosną tego roku organizatorzy programu defensywnikierowcy.pl  opublikują  raport o stanie bezpieczeństwa polskich flot samochodowych Bezpieczne Auto Firmowe 2011. Blisko czterdzieści pytań zadanych fleet managerom, zarządzającym dużymi flotami, oraz osobom odpowiedzialnym za auta w małych i średnich przedsiębiorstwach pozwoliło badającym gruntownie poznać praktyki stosowane w firmach. Raport odkryje poziom zaangażowania polskiego biznesu w kwestie bezpieczeństwa swoich kierowców. Zostanie też zaprezentowana struktura popularności nowoczesnych technik zarządzania bezpieczeństwem, a także stopień zainteresowania produktami rynkowymi, które mogą wpływać na jego poprawę. Wyniki badania skomentują eksperci  ds. zarządzania flotą i specjaliści ds. bezpieczeństwa. Raport zostanie wzbogacony o statystyki policyjne i dane z innych krajów Unii Europejskiej. Druga część publikacji, o charakterze poradnikowym, pokaże szereg rozwiązań, które minimalizują wypadkowość we flotach, a co za tym idzie znacznie redukują koszty ich funkcjonowania. Redakcja skupi się na ofercie rynkowej i pokaże, które jej elementy mogą mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Merytorykę tej części publikacji wzmocnią fachowe opinie przedstawicieli prezentowanych branż. Celem  raportu  Bezpieczne Auto Firmowe 2011 jest nie tylko publikacja pozyskanych przez ankieterów danych statystycznych. Jego rozszerzona formuła pozwoli wskazać najlepsze praktyki i najskuteczniejsze rozwiązania rynkowe, a także metody ich wdrażania we flotach.

Konkurs „Kierowca Roku 2011”

Jeszcze przed wakacjami ogłoszony zostanie konkurs na Kierowcę Roku 2011, którego rozstrzygnięcie zaplanowano tradycyjnie na koniec października.