Rusza 4. edycja programu defensywnikierowcy.pl

Celem programu jest propagowanie rozważnego i nieagresywnego stylu jazdy oraz szkolenie z zasad jazdy defensywnej. Po trzech latach kampanii 115 tysięcy kierowców ukończyło szkolenia e-learningowe i uzyskało certyfikat defensywnego kierowcy.

Celem programu defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe jest teoretyczne i praktyczne szkolenie kierowców z zasad jazdy defensywnej. Ogólnopolski program na rzecz bezpieczeństwa drogowego prowadzony jest od początku 2008 roku. Na stronie internetowej programu www.defensywnikierowcy.pl dostępny jest moduł e-learningu. Program defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe przygotowano z myślą o kierowcach aut firmowych, którzy w ruchu drogowym stanowią grupę podwyższonego ryzyka.  Kurs e-learningowy uczy zasad jazdy defensywnej i w ciekawy sposób pozwala je przyswoić. Co roku ogłaszany jest konkurs na „Kierowcę Roku programu defensywnikierowcy.pl”. Organizator wybiera 10 laureatów i zaprasza ich na całodzienny kurs doskonalenia  jazdy defensywnej. Najlepszy z nich otrzymuje tytuł „Kierowcy Roku 2010 programu defensywnikierowcy.pl”

Programowi defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe towarzyszy „Gazeta defensywni kierowcy” wydawana 3 razy w roku i dystrybuowana do bazy 3 000 osób - fleet managerów, którzy zajmują się zarządzaniem parkami samochodowymi w firmach i tym samym mają wpływ na podległych im kierowców firmowych.

Partnerami strategicznymi programu są: Grupa Goodyear Polska i BP Europa SE. Partnerzy merytoryczni to stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo oraz Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego