Zimowa oferta Pirelli

W ofercie Pirelli w sezonie zima 2010/2011 każdy kierowca znajdzie opony odpowiednie dla swojego samochodu. Warto pamiętać, że dobór właściwego zimowego ogumienia zależy od typu samochodu, stylu jazdy kierowcy oraz warunków, w jakich auto będzie użytkowane

W przeciągu dwóch ostatnich lat Pirelli wprowadziło szereg nowości w segmencie opon zimowych do samochodów osobowych, m.in. Winter Snowcontrol Serie II oraz Sottozero Serie II. Przygotowane z największą starannością opony zdobyły uznanie zarówno profesjonalistów jak i kierowców na całym świecie.

Podstawą bezpiecznego podróżowania, szczególnie w warunkach zimowych, jest dobranie odpowiedniego ogumienia do samochodu w zależności od warunków, w których auto się porusza oraz stylu jazdy kierowcy. W celu ułatwienia wyboru odpowiednich opon zimowych Pirelli przygotowało zestawienie oferowanych opon.

Dla samochodów klasy średniej i kompaktowej

Opona Winter Snowcontrol Serie II dedykowana jest dla samochodów klasy średniej
i kompaktowej. Została zaprojektowana przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, zapewniając bezpieczeństwa na drogach miejskich, pozamiejskich i w terenach górzystych. Kierunkowy wzór bieżnika ze żłobieniami wzdłużnymi gwarantuje lepsze i szybsze odprowadzenie wody oraz błota, zwiększając tym samym bezpieczeństwo jazdy po mokrych drogach. Opona Winter Snowcontrol Serie II zachowuje się doskonale dzięki zastosowanej technologii interaktywnego klockowego układu rowków IBS (ang. Interactive Brickwork Siping). Jest to specjalny układ lameli zwiększający stabilność wzoru bieżnika zarówno poprzecznie, jaki wzdłużnie. Dzięki lamekowanym żłobieniom wzdłużnym bieżnika opony Snowcontrol Serie II uzyskujemy efekt tarcia "śniegu o śnieg", co zwiększa przyczepność na zaśnieżonych nawierzchniach oraz znacznie skraca drogę hamowania. Doskonale zrównoważona sekwencja bloków bieżnika powoduje znaczne zredukowanie odczuwalnego hałasu i zapewnia wyższy komfort podczas prowadzenia pojazdu.

Opona Snowcontrol Serie II jest efektem konsekwentnych starań Pirelli ukierunkowanych
na zwiększenie troski o środowisko. Mieszanka wykorzystywana przy produkcji bieżnika nie zawiera olejów aromatycznych. Ponadto dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii ma znacznie obniżone opory toczenia, co pozwala zminimalizować zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla.

Dla samochodów sportowych i luksusowych

Posiadacze aut sportowych i luksusowych poruszający się w cyklu miejskim, dla których istotnym elementem są wysokie osiągi, powinni sięgnąć po Pirelli Winter Sottozero Serie II. Asymetryczny wzór bieżnika wraz z charakterystycznym sposobem nacięcia lameli zwiększa powierzchnię styku, co gwarantuje zwiększoną stabilność i przyczepność. W warunkach miejskich, w których często mamy do czynienia z zalegającym błotem pośniegowym, opona Winter Sottozero Serie II świetnie oddaje swe właściwości, a to dzięki technologii HTS - (Hydro Static Tank) - czyli szerszym rowkom obwodowym, które efektywniej odprowadzają błoto pośniegowe. Głębokie ukośne rowki są cechą wyróżniającą bieżnik opony Sottozero redukując hałas, gwarantując komfort akustyczny i zmniejszając opory toczenia.

Dla samochodów lekkich dostawczych

Pirelli Chrono Winter to zimowa opona polecana do samochodów dostawczych, VAN'ów, lekkich ciężarówek oraz minibusów. Opona Chrono Winter pierwotnie przeznaczona była na rynek skandynawski. Z myślą o surowym i mroźnym klimacie tego rejonu konstruktorzy zastosowali szereg udoskonaleń i innowacyjnych rozwiązań. Uzyskano w ten sposób oponę, która gwarantuje wysokie parametry jezdne oraz bezpieczeństwo niezależnie od warunków atmosferycznych. Pirelli Chrono Winter posiada bieżnik o kierunkowym wzorze. Łukowate rowki rozszerzające się na zewnątrz połączone są z kanałem obwodowym o schodkowym kształcie. Taka rzeźba zapewnia pewną i odpowiednią trakcję na śniegu i lodzie. Woda i błoto pośniegowe są skutecznie odprowadzane na zewnątrz. Natomiast ostre krawędzie wzdłużnych rowków wbijają się w zaśnieżone podłoże zapewniając w ten sposób odpowiednią przyczepność i sterowanie. Wzór stanowi również zabezpieczenie przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Prosty profil opasania zapewnia oponie Chrono Winter optymalną powierzchnię styku z podłożem. Uzyskano w ten sposób rozłożenie nacisków, które gwarantuje równomierne zużycie opony. W połączeniu z wytrzymałą, odporną na ścieranie mieszanką gumową uzyskano wydłużoną żywotność. Dla poprawy osiągów na oblodzonej, śliskiej drodze zastosowano proste nacięcia lam elkowe. Aby ochronić oponę Chrono Winter przed zniszczeniem spowodowanym dużym obciążeniem wzmocniono budowę krawędzi i ściany bocznej. Dzięki temu opona chroniona jest przed deformacją i uszkodzeniami mechanicznymi.

Dla samochodów osobowych poruszających się w skrajnych warunkach pogodowych

Winter CARVING to opona, która jest idealnym rozwiązaniem dla pasjonatów jazdy w ekstremalnych warunkach zimowych, zwłaszcza po kopnym - nie ubitym śniegu.

Wysokie parametry użytkowe, takie jak skuteczne hamowanie w każdych warunkach zimowych, niskie opory toczenia oraz szeroka gama rozmiarów pozwalają na stosowanie opon Winter CARVING w najbardziej popularnej grupie samochodów klasy kompaktowej i średniej. Przy projektowaniu opony, Pirelli oparła się na swoich doświadczeniach w rajdach samochodowych oraz specjalnym programie testowym w ekstremalnych warunkach zimowych. Uzyskano w ten sposób innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwalają na sprostanie ekstremalnym warunkom zimowym. Opony te przystosowane są do pracy w bardzo niskich temperaturach. Agresywna rzeźba bieżnika zwiększa efektywność opony na kopnym śniegu. Opona Winter CARVING jest w pełni zgodna z wymogami Unii Europejskiej odnośnie ochrony środowiska.

Dla samochodów terenowych

Aby sprostać wysokim wymaganiom pasjonatów samochodów terenowych, którzy w zimowym okresie nie stronią od ekstremalnych wrażeń Pirelli przygotowało odpowiednią oponę - Pirelli Scorpion Ice&Snow. To opona rekreacyjno-terenowa charakteryzująca się czterema zygzakowatymi rowkami obwodowymi oraz asymetrycznym wzorem bieżnika.

Pamiętajmy, że tylko odpowiednio dobrane opony zimowe są gwarancją bezpieczeństwa na drodze. Dlatego przed wyborem ogumienia przeanalizujmy nasze potrzeby, styl jazdy oraz warunki użytkowania samochodu.

Źródło: Pirelli

Zdążyć przed zimą z Pirelli - POWRÓT D SEKCJI

Kup opony na zimę - najtaniej! - opony.moto.pl