Aukcje | Lamborghini Miura Roda Stewarta na sprzedaż

Legendarny muzyk rockowy jest wielbicielem klasycznej, włoskiej motoryzacji. Lamborghini Miura, którego był właścicielem, trafiło kilka dni temu pod młotek i uzyskało wysoką cenę

Rod Stewart był pierwszym nabywcą Lamborghini Miura P400 S wyprodukowanego w 1971 roku. Znany muzyk sprzedał ten samochód jakiś czas temu, a przez ostatnie lata auto kilka razy trafiało pod młotek.

Jeden z poprzednich właścicieli postanowił skonwertować wersję P400 S na mocniejszy wariant SV. Przy okazji samochód został całkowicie odbudowany. Inwestycja w samochód pochłonęła równe 100 tys. funtów, ale od tamtego czasu samochód jest w perfekcyjnym stanie. Po drodze auto odzyskało też fabryczny lakier Blue Notte. We wnętrzu jest czarna skóra, a oprócz tego znajdziemy tam nawet oryginalne dywaniki.

Egzemplarz został wyprodukowany na rynek brytyjski, a więc kierownica znajduje się po prawej stronie. W ciągu całego cyklu produkcyjnego tego modelu (1966-1973) powstały zaledwie 764 egzemplarze tej wersji. Na dodatek jest to jeden ze 150 sztuk wersji odchudzonej wersji SV.

Lamborghini Miura Roda StewartaLamborghini Miura Roda Stewarta fot. Coys

Pod maską gra klasyczne dwanaście cylindrów ułożonych w sposób widlasty. Jednostka rozwija 380 KM i 400 Nm, co na dzisiejsze czasy może nie robi wrażenia. Pamiętajmy jednak, że samochód jest bardzo lekki, a napęd jest przekazywany na tył.

Jeden z najpiękniejszych modeli Lamborghini w historii trafił kilka dni temu pod młotek. Auto wylicytowano za 909 tys. funtów. To mniejsza cena w porównaniu z zeszłoroczną licytacją, gdzie udało się uzyskać kwotę 1,25 mln funtów. Mimo wszystko nadal jest to cena poza możliwościami większości fanów tego kultowego samochodu.

Więcej o: