Aukcje | Ferrari Daytona Spider | Samochód dla Miami Vice

Każdemu, kto dorastał na przełomie lat 80. i 90. nie trzeba przedstawiać tego samochodu. Ferrari Daytona Spider występowało w legendarnym serialu Miami Vice

Ferrari Testarossa | Test | Nocne espresso

Co ciekawe, dużo osób kojarzy z Miami Vice białe Ferrari Testarossa, które wystąpiło w ostatnich trzech sezonach, ale wcześniej główną rolę motoryzacyjną w amerykańskim serialu odgrywało Ferrari Daytona Spider. I właśnie taki model pojawi się już pod koniec tego miesiąca na aukcji RM Sotheby`s w kalifornijskim Monterey.

Pod młotek trafi oryginalne Ferrari Daytona Spider. Nie jest to replika zbudowana na bazie Corvette, bo właśnie takich samochodów używano podczas kręcenia serialu. Pełnowartościowy model  z numerem seryjnym 91 ze 121 wyprodukowanych kabrioletów. Wersji coupe było trochę więcej, bo aż 1406.

Ten konkretny egzemplarz z podwoziem o numerze 16487 dostarczono do USA w czarnym kolorze nadwozia. Auto wyposażono seryjnie w klimatyzację. Przez wiele lat Ferrari przechodziło z rąk do rąk, ale piętnaście lat temu kupił je obecny właściciel i zainwestował. Auto przemalowano na kolor Rosso Corsa, a w środku pojawiły się jasne skóry.

Specjaliści wyceniają ten egzemplarz na kwotę 2,1-2,6 mln dolarów. Auto trafi pod młotek już 20 września. Z pewnością znajdzie się wielu chętnych, którzy będą chcieli usiąść za kółkiem legendarnego samochodu i przejechać się wieczorem po ulicach Florydy.

ZOBACZ TAKŻE:

Ostatnie Ferrari 275 GTS/4 NART Spider trafi na sprzedaż

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.