BMW 507 Elvisa Presleya odrestaurowane

BMW Classic przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich fanów Elvisa. Już niedługo będzie można podziwiać oryginalne, w pełni odrestaurowane BMW 507 Króla Rocka

Kupujemy używane BMW | Poradnik | Co psuje się najczęściej?

BMW Classic wreszcie odrestaurowało BMW 507, które należało do samego Elvisa Presleya. Piękny roadster będzie jedną z gwiazd zbliżającego się Konkursu Elegancji w Pebble Beach. To także część hucznych obchodów stulecia bawarskiej marki.

BMW w pełni odnowiło 507 i doprowadziło je do "fabrycznego" stanu. Na karoserię nałożono oryginalny - taki właśnie zamówił Presley - lakier Feather White. Co ciekawe, nakładano go techniką stosowaną w latach 50' ubiegłego wieku.

Na pokładzie pracuje oryginalna 3,2-litrowa V-ósemka o mocy 150 KM. Silnik jest w pełni sprawny. Jego specyfikacja nie różni się niczym od tej z 1957 roku, choć do naprawy użyto kilku nowych części.

BMW 507 Elvisa PresleyaBMW 507 Elvisa Presleya fot. BMW

Przepiękne BMW trafiło do Elvisa Presleya 20 grudnia 1958 roku. Teraz, po 58 latach, każdy będzie mógł zobaczyć jak prezentuje się auto Króla Rocka. Po raz pierwszy odrestaurowany roadster zostanie pokazany 18 sierpnia w Kalifornii. Możemy być pewni, że w ramach obchodów urodzin marki, BMW 507 ruszy w dalszą podróż.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Vision Next 100 | BMW świętuje 100 urodziny

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.