Aukcje | Samochody Jima Clicka warte miliony

Być może nazwisko Jim Click Jr. niewiele Wam mówi, ale niedługo może być o nim głośno. Amerykański kolekcjoner bardzo wyjątkowych maszyn wystawia po raz kolejny część swojej kolekcji na aukcję. Jest na czym zawiesić oko

Aukcje | Przepiękne klasyki do kupienia w Polsces

Już 19 września w Monterey odbędzie się aukcja siedmiu samochodów. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że są to prawdziwe białe kruki, które mogą dobić astronomicznych cen.

Po środku całego zestawu swoi Ford GT40 z 1966 roku. To jeden z 31 egzemplarzy, jakie powstały,  noszący numer nadwozia P/1061. Samochód był wykorzystywany w różnych wyścigach, takich jak Palm Springs, Riverside czy Laguna Seca. Jego szacunkowa wartość waha się pomiędzy 3,75 a 4,25 mln dolarów.

Kolejny samochód, który pojawił się na zdjęciu to Shelby Cobra z numerem 89. Jest to specjalna wersja 289 Competition z numerem nadwozia CSX 2473. Cena tego egzemplarza może spokojnie osiągnąć 2,6 mln dolarów. Naprzeciw stoi kolejny egzemplarz Shelby 289 Cobry, który nosi numer CSX 2326. Auto jest warte 1,4 mln dolarów.

Kolejne dwie perełki to specjalne edycje Mustanga przygotowane przez Kar Kraft. Model Boss 302 Trans Am z 1969 roku czy Boss 302 Trans Am  z 1970 roku to maszyny, w których ścigały się takie nazwiska jak Peter Gregg czy Dan Gurney. Każdy z tych modeli jest wyceniany na co najmniej milion dolarów. Na aukcję trafi jeszcze Mustang z czerwonym nadwoziem, a jest to Shelby GT350 z 1966 roku. Auto zdobyło kilka tytułów wyścigowych, a jego cena jest szacowana na 450 tys. dolarów.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Ford GT40 | 50 lat pogromcy Ferrari

INNE LINKI

Aukcje | Alfa Romeo 33 Stradale idzie pod młotek

Ford GT | Ford sam wybierze klientów

Aukcje | Ford RS200 | Rajdowa legenda na sprzedaż

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.