Aukcje | Przepiękne klasyki do kupienia w Polsce

Pierwszy w Polsce dom aukcyjny motoryzacji klasycznej, Ardor Auctions, już niedługo zorganizuje aukcję, na której zostanie wystawionych 20 wspaniałych klasyków

Aukcje | Lancia Hyena Zagato | Jedyny zielony

Aukcja klasyków odbędzie się już 21 maja w Pałacu Rozalin pod Warszawą. Na uczestników czeka około 20 klasycznych perełek. Motywem przewodnim imprezy będą samochody sportowe, kabriolety oraz roadstery. Całe wydarzenie będzie utrzymane w charakterze eleganckiego, wieczornego spotkania.

- Organizując majową aukcję, położyliśmy bardzo duży nacisk na selekcję pojazdów. Żaden model nie będzie na niej przypadkowy. Tak precyzyjny dobór aut jest odpowiedzią na potrzeby rynku, które na tym etapie są już bardzo konkretne. Uczestnicy naszych wydarzeń to osoby o bardzo wyszukanych gustach, które doskonale wiedzą, czego szukają - mówi Michał Prząda, Marketing Manager w Ardor Auctions. - Warto podkreślić, że samochody, które zaoferujemy na majowej aukcji, będą wyróżniały się bardzo wysoką jakością, jeśli chodzi o ich stan techniczny oraz dokonane renowacje. Zaprezentujemy standard, o który trudno nawet na dojrzałych, zachodnioeuropejskich rynkach.

O jakich samochodach mowa? W Rozalinie na uczestników aukcji będą czekać m.in.

- Porsche 911 typ 993 Carrera 2 w kolorze Amazon Green. Wyjątkowa w nim jest automatyczna skrzynia biegów, która w tym modelu była bardzo rzadko montowana. Auto utrzymane jest w idealnym stanie - przebieg to zaledwie 80 tysięcy kilometrów. Cena powinna przekroczyć 200 tysięcy złotych.

- Chevrolet Corvette C1 z 1956 roku w oryginalnym kolorze Venetian Red. W pełni odrestaurowana i działająca amerykańska ikona amerykańskiej motoryzacji może kosztować 250-300 tysięcy złotych.

- Ferrari GTB Turbo z 1989 roku . Powstało jedynie 44 egzemplarzy w tej specyfikacji, jeden z nich trafi do podwarszawskiego pałacu.

- Dodge Viper z 1993 roku z pierwszej fazy produkcji. Pod maską pracuje potężna, 8-litrowa V-dziesiątka. Specjaliści szacują jego wartość na 210-260 tysięcy złotych.

- Lancia Fulvia 3 1.3 S z 1975 roku . To gratka dla wszystkich fanów włoskiej motoryzacji. Egzemplarz został już odrestaurowany mechanicznie i blacharsko, również wnętrze samochodu przeszło wcześniejszą renowację. Przewidywana cena? 50-60 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

F errari Testarossa | Test | Nocne espresso

INNE LINKI

Ferrari F12tdf | Już wyprzedane

Ferrari Enzo Floyda Mayweathera sprzedane!

Aukcje | Porsche 356C Janis Joplin idzie pod młotek

50 lat kalendarza Pirelli (18+)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.