Aukcje | Ferrari Testarossa Wilka z Wall Street idzie pod młotek

Na aukcje w Monte Carlo trafi niedługo kultowe Ferrari Testarossa w świetnym stanie. Cena spokojnie może przekroczyć milion dolarów

Ferrari 412 Pickup | Sportowy samochód użytkowy

Świetny film Martina Scorsese "Wilk z Wall Street" bazował na prawdziwej historii. Samochód, który na dłużej zapamiętamy po seansie to z pewnością białe Lamborghini i brawurowa scena, kiedy Leonardo Di Caprio próbuje nim pojechać po zażyciu narkotyków. Pierwowzór filmowego Wilka, Jordan Belfort również uwielbiał piękne, białe supersamochody. W jego kolekcji znajdowało się przykładowo Ferrari Testarossa. I właśnie kultowe Ferrari Belforta trafia właśnie na aukcję w Monte Carlo organizowaną przez dom aukcyjny MCClassics.

Ferrari Testarossa z 1991 roku znajduje się w znakomity stanie - auto przejechało tylko 8 tysięcy mil, czyli niecałe 13 tysięcy kilometrów. Ferrari nie było modyfikowane - ma ten sam kolor, w którym wyjechało z fabryki, oryginalne wnętrze, a nawet dopasowane do auta bagaże. Pod maską pracuje oczywiście potężna, klasyczna V-dwunastka.

Analitycy domu aukcyjnego szacują, że cena białego Ferrari spokojnie może przekroczyć milion dolarów. Całkiem niedawno pod młotek poszła Testarossa z Miami Vice i licytacja zakończyła się na 1,2 miliona dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari Testarossa | Test | Nocne espresso

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.