Aukcje | 150 tys. dolarów za BMW M3 E30?

Ceny youngtimerów osiągają ostatnimi czasy naprawdę zawrotne wartości. Na pierwszy rzut oka kwota przekraczająca grubo ponad pół miliona złotych za BMW M3 E30 może być przesadą

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego

Patrząc na realne ceny rynkowe, BMW M3 E30 w dobrze utrzymanym stanie kosztuje około 40-50 tys. dolarów. W ostatnim czasie ceny tej generacji znacząco wzrosły, ponieważ na rynku jest coraz mniej egzemplarzy w dobrym stanie.

Jednak ten model przebija wszystko, a to ze względu na jeden znaczący szczegół. Jest to specjalna, a zarazem bardzo rzadko spotykana na rynku wtórnym wersja Sport Evolution.

Czym się wyróżnia? Przede wszystkim specjalną homologacją, która spełnia wszystkie wymogi wyścigówki. Wersja Sport Evolution ma większy potencjał niż EVO1 czy EVO2. Inżynierowie z M poprawili w nim aerodynamikę, rozkład masy, poszerzyli nadkola, wydłużyli przód, a także zainstalowali pod maską silnik o pojemności 2,5 litra o pojemności 254 KM.

Ten konkretny egzemplarz został wystawiony na sprzedaż w Hong Kongu. Auto wygląda, jakby wczoraj zjechało z taśm produkcyjnych, a jego przebieg to 79 tys. km. Przeraża tylko cena, która w przeliczeniu wynosi prawie 600 tys. zł. Jednak z pewnością znajdą się na niego chętni.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M3 | Ostatni zakręt

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.