Replika legendarnego Shelby GT40

Tego pojazdu nie trzeba przedstawiać fanom sportów motorowych. To właśnie w nim Henry Ford II pokazał Enzo Ferrari, gdzie jest jego miejsce w szeregu podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans. Za odpowiednią kwotę będzie można nabyć ten kawałek historii

Ford GT40 | 50 lat pogromcy Ferrari

Prawdziwe Shelby GT40 to maszyna, na którą niewielu śmiertelników może sobie pozwolić. Jednak z okazji 50. jubileuszu wydarzeń sprzed lat do sprzedaży trafi specjalna wersja repliki, którą wyceniono na 169.995 dolarów. Cena nie jest mała, a w dodatku nie zawiera ona silnika i skrzyni biegów.

Shelby American oferuje zestaw, w ramach którego wchodzi podwozie i karoseria wraz z osprzętem. Jubileuszowa replika GT40 mierzy 4,14 metra długości i zaledwie 1,01 metra wysokości. Dla wysokiego kierowcy nie lada problemem będzie próba dostania się do środka. Na specjalne zamówienie producent oferuje wytłoczenie w dachu, które pozwoli uzyskać dodatkowe centymetry przestrzeni.

Od nabywcy będzie zależeć, co trafi pod maskę. W tym przypadku jedynym słusznym wyborem wydaje się być ręczna skrzynia biegów połączona z 7-litrowym silnikiem V8 FE od Forda. Klasyczny, amerykański "Big Block" kosztuje jakieś 27.499 dolarów, ale przy cenie zestawu nie robi to wielkiego wrażenia. Ten silnik odwdzięcza się za to sporym potencjałem w kwestii osiągów.

Ford Mustang GT | Pierwsza jazda | I tak go pokochasz

Klienci będą mogli zdecydować o kolorystyce nadwozia. Standardowo samochód jest malowany w czarno-srebrnych kolorach nawiązujących do maszyny Bruce`a McLarena z 1966 roku. Shelby American oferuje w opcji również kolor niebieski lub czerwony, bez wyścigowych pasków.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari Testarossa | Test | Nocne espresso

fot. Rafał Andrzejewski / Classicauto

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.