Aukcje | 9,9 miliona dolarów za klasycznego Mercedesa

Kilka dni temu, podczas jednej z aukcji w Arizonie padł rekord. Mercedes-Benz 540 K został zlicytowany za prawie 10 milionów dolarów

Aukcje | Ferrari 290 MM sprzedane za 28 mln dolarów

Jest to najdroższy, zlicytowany samochód w historii Arizony. Wyprodukowany w 1937 roku Mercedes jest prawdziwym białym krukiem, jeśli chodzi o motoryzację w okresu międzywojennego. Model 540 K Special Roadster powstał w liczbie zaledwie 419 egzemplarzy. Nietrudno sobie wyobrazić, że na świecie nie ma zbyt wiele sztuk zachowanych w takim stanie, jak ten na zdjęciach.

Czerwony egzemplarz trafił pod młotek aukcji RM Sotheby`s w Biltmore, w stanie Arizona. Co ciekawe, jest to wersja przedprodukcyjna, co czyni go jeszcze bardziej wartościowym kąskiem dla kolekcjonerów. Dotychczasowy właściciel nabył ten samochód w 1989 roku i przez ten czas był zaparkowany w specjalnie przygotowanym garażu.

Aukcja była bardzo zacięta, dlatego cena poszybowała do takiego poziomu, ustalając rekord w historii stanu. Specjaliści od samochodów klasycznych szacowali jego wartość maksymalnie na 13 milionów dolarów, zakładając że cena 10 milionów będzie minimalną. Stawka startowała od 5 milionów.

Zobacz wideo

Przy okazji jest to jeden z najdroższych egzemplarzy 540K Special Roadster na świecie. W rankingu najdroższych Mercedesów wszechczasów zajmuje on trzecie miejsce. Drugie należy również do modelu 540K, który sprzedano w 2012 roku za 11,7 milionów dolarów.

Najdroższy samochód z gwiazdą na masce to W196 Silver Arrow, należący do legendarnego Juana Manuela Fangio . Podczas aukcji w 2012 roku sprzedano go za kosmiczne 29 milionów dolarów. Do tej pory żaden samochód na aukcji klasyków nie przebił tej kwoty.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-Benz 500 E | 25 lat sportowej limuzyny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.