Unikatowa kolekcja Ferrari na sprzedaż | Tanio nie będzie

Ferrari na aukcji to widok tak oczywisty jak samoloty na lotnisku. Jednak gdy na licytację trafia taka kolekcja jak ta, to żaden miłośnik motoryzacji nie pozostanie obojętny

Aukcje | Porsche 356C Janis Joplin idzie pod młotek

W trakcie styczniowej aukcji w Scottsdale, organizowanej przez znany dom aukcyjny Gooding & Company, na sprzedaż zostanie wystawiony zbiór 8 wyjątkowych Ferrari, których łączna wartość może przekroczyć 12 milionów dolarów.

Wśród okazów kolekcjonera Tony'ego Shooshani znajdują się takie modele jak słynne trio z Maranello, czyli Ferrari Enzo (2,4-2,8 mln $); F50 (2,5-2,9 mln $); F40 (1,3-1,6 mln $). Poza tym pod młotek trafią wyjątkowe Ferrari z lat 60., 250 GT Lusso, 250 GT Series II Cabriolet i Dino 206 GT. Całości dopełnią kultowe modele z lat 80. - 512 BBi i 328 GTS.

Jeżeli kochacie Ferrari, a Św. Mikołaj przyniesie Wam pod choinkę kilkanaście milionów dolarów to możecie wejść w posiadanie kolekcji, której pozazdrości Wam każdy miłośnik włoskich sportowych aut. Adrenalina z wydania takiej kwoty i jazdy wyjątkowymi autami gratis.

ZOBACZ TAKŻE:

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

Więcej o:
Copyright © Agora SA