Classic Moto Show 2015 | Klasyki rządziły w Krakowie

Wrzesień już po raz czwarty jest miesiącem, w którym odbyła się impreza Classic Moto Show w Krakowie. Jak zwykle nie zabrakło pięknych zabytkowych aut i świetnej atmosfery

Trzy polskie gwiazdy wystartują w Rajdzie Monte Carlo Historique

Miłośnicy klasycznej motoryzacji zjechali się w dniach 18-20 września z całej Polski do Krakowa. Miejscem wystawy jak zwykle było chyba jedno z najciekawszych tego typu miejsc, czyli Muzeum Inżynierii Miejskiej.

W tegorocznej edycji ponownie mogliśmy obejrzeć stoiska takich firm jak Porsche Polska i Mercedes-Benz Polska. Oddział firmy z Zuffenhausen przygotował wystawę poświęconą Porsche 911. W jednej z sal można było obejrzeć wszystkie generacje modelu, a wśród eksponatów znalazło się piękne zielone 911 pierwszej generacji czy limitowane Porsche 911 (991) w wersji na 50-lecie modelu. Generację 997 reprezentował egzemplarz należący kiedyś do Maryli Rodowicz.

W klimatycznej sali, którą zajmował drugi producent ze Stuttgartu, wystawiono m.in. kolekcjonerskie egzemplarze Mercedesa W115 Coupe, R107 czy legendarną pierwszą generację "Gelendy". Ozdobą był także przedwojenny Mercedes 170 B Cabrio. Nowości reprezentowała rodzina nowych SUV-ów, czyli GLC, GLE i GLE Coupe.

Wśród wielu eksponatów pokazanych na wystawie można było obejrzeć także brytyjskie Jaguary E-Type, XK 120 czy Mini. Powodów do narzekań nie mieli również miłośnicy amerykańskiej motoryzacji, którzy mogli obejrzeć m.in. Buicka Wildcat'a. Nie zabrakło także aut przedwojennych oraz tych pochodzących z czasów PRL i demoludów, jak terenowego Fiata 125p czy egzemplarz, który pobił słynny rekord jazdy przez 25000 km.

Nie zabrakło też wielu innych ciekawych przed i po wojennych samochodów zabytkowych. Na uczestników, w tym rodziny z dziecmi czekały atrakcje oraz sklepiki z gadżetami i akcesoriami. Wśród wystawców znalazły się także firmy zajmujące się wypożyczanie, sprzedażą oraz serwisowanie aut klasycznych. Kolejna edycja Classic Moto Show już za rok!

ZOBACZ TAKŻE:

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.