Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake | Jedyne w swoim rodzaju

Raz na jakiś czas na serwisach aukcyjnych pojawi się wyjątkowe, klasyczne auto. Dzisiaj mamy dla Was perełkę z salonu Hexagon Classics, speców od wyszukiwania i odnawiania niezwykłych samochodów

Ferrari F12 Speciale | Ostatnie prawdziwe Ferrari ?

Firma Hexagon Classics skupia się przede wszystkim na wyszukiwaniu najciekawszych, wyjątkowych klasycznych samochodów, odnawianiu ich, a później przekazywaniu tych wspaniałych okazów kolekcjonerom. Oczywiście za odpowiednie pieniądze. Anglicy (Hexagon Classics startowało w północnym Londynie, w malutkim warsztacie) najczęściej zajmują się Porsche, ale teraz w ich ręce wpadło jedyne w swoim rodzaju Ferrari.

To unikatowe Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake z 1972 roku. Za wyraźnie przemodelowane nadwozie odpowiada brytyjskie przedsiębiorstwo Panther Westwinds. Włosko-angielskie Ferrari trafiło za Ocean, do importera Ferrari Chinetti Motors. W Stanach zakupił je deweloper z Florydy, Bob Gittleman, który szukał w samochodach "czegoś innego". Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by zrozumieć dlaczego zdecydował się akurat na to Ferrari. Choćby te niesamowite boczne szyby, które otwierają się jak drzwi w słynnym Mercedesie 300 SL Gullwing ("skrzydła mewy")...

Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake to nie tylko niepowtarzalny wygląd, ale też wspaniała klasyczna jednostka V12 o pojemności 4 390 cm3 na pokładzie. Potencjalnego kolekcjonera może skusić piękny, rasowy dźwięk, 352 KM mocy i 432 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

To zbyt piękny samochód, by tracić czas na zbędne szczegóły. Serdecznie zapraszamy do galerii, gdzie znajdzie kilkanaście zdjęć wyjątkowego Ferrari w wysokiej rozdzielczości.

ZOBACZ TAKŻE:

PAPIESKIE FERRARI ENZO | PONAD 6 MLN DOLARÓW

Ferrari Enzo Jana Pawła IIFerrari Enzo Jana Pawła II fot. RM Auctions Sotheby's