Aukcje | Wyjątkowy Rolls-Royce Phantom VI z 1973 roku

Na aukcjach samochodowych bardzo często pojawiała się prawdziwe perełki. Dom aukcyjny Bonhams wystawił właśnie wyjątkowego Phantoma VI z 1973 roku, za którego odpowiada słynny projektant Pietro Frua

Rolls -Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Rolls-Royce to marka dla wybranych. Phantom VI powstał tylko w 374 egzemplarzach, co już czyni go nie lada gratką dla kolekcjonerów, ale na aukcję trafił właśnie jeszcze bardziej wyjątkowy Phantom VI z 1973. Drugiego takiego po prostu nie ma.

Co czyni go wyjątkowym? Na specjalne zamówienie Simona van Kempen nadwozie tego Rollsa zaprojektował słynny Pietro Frua (odpowiada m.in. za Fiata 1100C Spyder, Renault Floride, Volvo P1800, Glasa 2600 GT, Maserati Quattroporte czy Maserati Mistral). Rolls-Royce i Pietro Frua tworzyli Phantoma przez okrągłe dwa lata. Piękny, biało-zielony kabriolet musiał być dopieszczony w najdrobniejszym szczególe. Wnętrze wykończono specjalnie wyselekcjonowaną skórą o najwyższej jakości. Oczywiście, cały samochód został wykonany ręcznie. Pod maską pracuje 6,2-litrowa V-ósemka Rolls- Royce'a.

fot. Dom Aukcyjny Bonhams

Licytacja wyjątkowego Rolls-Royce'a rusza już 26 września i możemy spodziewać się, że zakończy się naprawdę wysoką kwotą. Kolekcjonerzy wprost uwielbiają takie jedyne w swoim rodzaju perełki. Eksperci domu aukcyjnego Bonhams szacują, że cena spokojnie przekroczy 1,1 miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

SERIA INSPIROWANYCH ROLLS-ROYCE'ÓW

Rolls-Royce Wraith Inspired by FashionRolls-Royce Wraith Inspired by Fashion fot. Rolls-Royce

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.