Citroeny 2CV opanują Toruń | Największy światowy zlot

Od 28 lipca do 2 sierpnia wszystkich miłośników Citroena 2CV będzie można spotkać w Polsce. W tych dniach w Toruniu odbędzie się 21. światowy zlot popularnych "kaczek"

Citroen Traction Avant | 80 lat słynnego modelu

Impreza, organizowana od 1975 roku, jest największym światowym spotkaniem właścicieli i sympatyków kultowego francuskiego modelu. W ubiegłych latach zloty odbywały się we Francji (2011 rok) i Hiszpanii (2013). W tym roku do Torunia ma przybyć aż 1757 samochodów i 3514 uczestników z całego świata.

Miłośnicy modelu, członkowie klubów 2CV i osoby prywatne przybędą na miejsce, aby podziwiać różne wersje tego popularnego modelu marki, który w ciągu 42 lat produkcji został sprzedany w ponad pięciu milionach egzemplarzy. To spotkanie będzie okazją do rozmów na temat wspólnej pasji i przeżycia kilku dni w rytmie 2CV, który uosabia wyjątkową filozofię życia!

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję odwiedzić ekspozycję, której bohaterami będą kultowe modele marki. Kolekcjonerzy Citroënów i członkowie stowarzyszenia Amicale Citroën Internationale (ACI) będą również mieli okazję do wzięcia udziału w szeregu zawodów, takich jak wyścigi terenowe i torowe czy też konkursy demontażu-montażu 2CV, pozwalające uzmysłowić sobie wszechstronność tego kultowego modelu. W ramach zlotu zorganizowane będą również giełdy wymiany, a także konkursy elegancji, w których 2CV stanie w szranki z innymi legendarnymi modelami Citroena, takimi jak Ami 6, Ami 8, Dyane czy Méhari. Program wzbogacą uroczyste otwarcie imprezy na toruńskiej Motoarenie, liczne koncerty oraz atrakcje dla dzieci. Przez miasto przejedzie także parada, w której weźmie udział ok. 900 Citroënów.

 

Oficjalną walutą zlotu będzie citron, który będzie obowiązywał na terenie całego miasteczka zlotu. Euro oraz złotówki będzie można wymienić na citrony w czterech kantorach zlokalizowanych w Motoparku.

Dla wielu uczestników to spotkanie będzie również miało posmak osobistej przygody, jako że część kolekcjonerów zdecydowała się przebyć wspólnie drogę do Polski za kierownicą swoich 2CV. Niektórzy spośród nich kontynuować będą podróż również po zlocie, w ramach wyjątkowego, zorganizowanego specjalnie dla uczestników, dwudniowego rajdu 2CV. Będą oni mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z pięknem Morza Bałtyckiego w przyjaznej, sportowej atmosferze, zgodnej z filozofią tego popularnego modelu.

Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie zlotu .

ZOBACZ TAKŻE:

DS "1955" | Limitowana seria na 60-lecie Citroena DS

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.