Aukcje | Ferrari Testarossa z Miami Vice idzie pod młotek

Białe Ferrari Testarossa z serialu "Policjanci z Miami" (org.: Miami Vice) trafi wkrótce na aukcję. Cena bez problemu powinna przekroczyć...

Ile warte jest Ferrari? Marchionne twierdzi, że 60 proc. wartości FCA

Produkowany przez Michaela Manna serial z Donem Johnsonem i Philipem Michaelem Thomasem w roli głównej był przełomem. Zmienił zupełnie sposób realizacji serii kryminalnych, wprowadził jaskrawą kolorystykę filmu, zapoczątkował nową modę i zachwycał świetnymi samochodami. Policjanci z topornych amerykańskich krążowników przesiedli się nagle do włoskich supersamochodów.

W pierwszych dwóch sezonach i dwóch odcinkach trzeciego sezonu w Miami Vice królowało czarne Ferrari Daytona Spyder 365 GTS/4 z 1972 roku. Jednak ze względu na koszty nie był to oryginał, a jedynie replika, oparta na elementach Chevroleta Corvette C3. W 1986 roku, po protestach firmy Ferrari, producenci serialu doszli do porozumienia z firmą z Maranello i za zniszczenie na początku trzeciego sezony używanej dotąd repliki dostali w prezencie dwie czarne sztuki, przemalowane na biało dla lepszego efektu w scenach kręconych nocą.

Kup sobie Ferrari - sprawdź ogłoszenia aut używanych

Pierwszy egzemplarz uległ zniszczeniu w serialu. Drugi za to ma się świetnie. Od 1990 roku nabierał wartości stojąc w garażu. Teraz trafia pod młotek. Auto jest w pełni oryginalne, ma udokumentowane pochodzenie (certyfikaty: Ferrari North America i Ferrari Classiche), było profesjonalnie serwisowane, a ostatnio przeszło przegląd za ponad 8 tys. dolarów, by przywrócić mu pełną sprawność. Przebieg to zaledwie 16 124 mil. Do ciekawostek należy fakt, że to rzadka wersja z pojedynczym lusterkiem zewnętrznym.

Ile może być warte serialowe Ferrari w tak dobrym stanie? Tyle, ile ktoś zdecyduje się za nie zapłacić. Jednak cena bez problemu powinna przekroczyć milion dolarów. O ile, przekonamy się w dniach od 13 do 15 sierpnia, gdy biała Testarossa trafi na aukcję Mecum w Monterey.

ZOBACZ TAKŻE:

Gran Turismo Expo | Ferrari 488 GTB | Polska premiera

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.