Aukcje | Olśniewająca kolekcja na sprzedaż

Kolekcja otrzymała nazwę Frederiksen Collection i liczy 48 wyjątkowych aut, z których część pochodzi nawet sprzed I Wojny Światowej. Są to głównie samochody takich producentów jak Mercedes, Bentley, Lagonda czy Rolls-Royce

Aukcje | Rekordy, auta gwiazd i unikat na sprzedaż

Kolekcja aut znajduje się w duńskiej miejscowości Lyngsbaekgaard, a dokładnie na terenie XVI-wiecznej posesji należącej niegdyś do rodziny królewskiej. Właśnie tam odbędzie się też organizowana przez dom aukcyjny Bonhams licytacja perełek motoryzacji należących do duńskiego kolekcjonera. Wśród aut znajduje się wiele egzemplarzy, które zostały w przeszłości uhonorowane nagrodami na najważniejszych konkursach elegancji w Pebble Beach i Villa d'Estate. Na uwagę zasługują należące kiedyś do samego J.D. Rockefellera Bentley i Cadillac.

Aukcja odbędzie się 26 września i już wiadomo, że będzie jedną z najrzadszych w historii prywatnych kolekcji wystawionych na sprzedaż. Oczywiście jest też duża szansa, że w trakcie padną rekordowe sumy za wystawione na licytację auta. Na razie kolekcji można przyjrzeć się na kilku zdjęciach.

ZOBACZ TAKŻE:

Maybach | Historia luksusu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.