Goodwood Festival of Speed | Galeria

Festiwal Prędkości w Goodwood to wydarzenie na skalę światową. Takiego zbioru wyścigowych samochodów, które dodatkowo można obejrzeć w trakcie jazdy, nie spotkacie nigdzie

Goodwood Festival of Speed 2015 | Porsche 911 Targa Singer

Nieprzerwanie od 1993 roku w hrabstwie West Sussex na południu Anglii odbywa się wielki piknik, którego pomysłodawcą jest Lord March - właściciel posiadłości Goodwood.

Z roku na rok impreza zdobywa coraz większą popularność, a wśród wystawców można znaleźć coraz więcej interesujących firm motoryzacyjnych. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 25-28 czerwca. Przez trzy dni Goodwood Festival of Speed odwiedziły setki tysięcy osób, na torze o długości niespełna 2 kilometrów można było zobaczyć znacznie ponad 100 samochodów. Goodwood to jednak nie tylko auta, ale także sławni ludzie, legendarni kierowcy wyścigowi i śmietanka motoryzacyjnej rodziny. W tym roku można było spotkać m.in. Kena Blocka, który zaprezentował swojego Forda Mustanga Hoonigan i nowego Focusa RS, Sir Stirlinga Mossa w pięknej Srebrnej Strzale W196R, Jensona Buttona, Damona Hilla czy Dereka Bell.

Jakie samochody królowały na tegorocznej edycji Goodwood Festival of Speed? Zobaczcie sami oglądając naszą galerię z tego wydarzenia.

GALERIA Z GOODWOOD FoS 2015

ZOBACZ TAKŻE:

Wywiad | Derek Bell | Brytyjski mistrz Le Mans

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.