Aukcje | Porsche 911 Jamesa Maya na sprzedaż

Tak utrzymane Porsche 911 to gratka dla zamożnego kolekcjonera. W tym przypadku pikanterii dodaje fakt, że należało do znanej osoby, mianowicie do Jamesa Maya, jednego z prezenterów TopGear

Porsche 911 Turbo Steve'a McQueen na sprzedaż

Aukcja wyjątkowego Porsche 911 Carrera z 1984 roku odbędzie się 26 czerwca podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Auto jest wyposażone w chłodzony powietrzem, sześciocylindrowy silnik typu boxer o pojemności 3,2 litra i mocy 231 KM. Sprint do pierwszej "setki" zajmuje ok. 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Ciekawe czy gwiazda TopGear, nazywana "Kapitanem Powolnym", kiedykolwiek wykorzystała możliwości swojego samochodu? Przebieg pojazdu to zaledwie 55 tys. mil.

James May trochę przez przypadek stał się właścicielem tej oto "911-ki" w 2007 roku. Miał tylko ją pożyczyć, żeby nagrać dźwięk silnika do programu radiowego, ale auto było w tak dobrym stanie i akurat na sprzedaż, więc skończyło się na tym, że May bez wahania je kupił. Brytyjski dziennikarz zapewnia, że użytkował swoje Porsche od święta tylko podczas ładnej pogody. Przez ostatnie cztery lata 911 jeździł ojciec Maya. Do auta dołączona jet książka serwisowa oraz dokumenty potwierdzające jego pochodzenie.

Porsche 911 Carrera Jamesa Maya wyceniane jest na 28-34 tys. funtów (160-200 tys. zł).

ZOBACZ TAKŻE:

Porównanie cen Porsche | Klasyka czy nowości?

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.