Aukcje | Porsche 911 Turbo Steve'a McQueen na sprzedaż

Steve McQueen to absolutna legenda kina i... oczywiście motoryzacji. Znany z zamiłowania do czterech kółek aktor jest idolem wielu fanów samochodów i wyścigów. Już niedługo ktoś będzie mógł wejść w posiadanie jednego z jego ostatnich aut

Porównanie cen Porsche Klasyka czy nowości?

McQueen był w trakcie swojego życia właścicielem wielu ciekawych aut, motocykli oraz kiedy tylko mógł starał się rywalizować w wyścigach na torze. Największym sukcesem McQueena było drugie miejsce w 12-godzinnym wyścigu w Sebring zdobyte w 1970 roku. Zasiadł wtedy za kierownicą Porsche 908/02. Marka z Zuffenhausen była mu bliska także w codziennym życiu, bo w jego garażu parkowały takie auta jak np. zlicytowane w 2011 roku Porsche 911 S rocznik 1970. Teraz na licytację znanego domu aukcyjnego Mecum Auctions trafi kolejne Porsche McQueena - model 930 Turbo Carrera.

Szara, pierwsza generacja słynnej linii 911 Turbo z 1976 roku to ostatnie auto jakie przed śmiercią zamówił McQueen. Prezentacji tego wyjątkowego egzemplarza dokonał na poniższym filmie sam syn aktora - Chad McQueen. Słuchanie tego jak opowiada o życiu swojego ojca i jego wyjątkowym aucie jest czymś więcej niż przyjemnością.

Pod maską Porsche znajduje się oczywiście 3-litrowy boxer z turbodoładowaniem współpracujący z 4-biegową, ręczną skrzynią. Szary kolor i czarne wnętrze w oryginalnym stanie prezentują się bardzo dobrze, ale wnętrze kryje także jedną wyjątkową opcję. McQueen poprosił o zamontowanie dodatkowego wyłącznika tylnych świateł, żeby na ulicach Kalifornii móc szybko uciec od natrętnych fotoreporterów lub fanów.

Auto zostanie wystawione na aukcję w sierpniu. O tym, że na jego zakup potrzebna będzie duża porcja gotówki nie trzeba nikogo zainteresowanego informować. Osobiście stawiamy, że cena może nawet więcej niż dwukrotnie przebić rynkową wartość podobnych 930 Turbo. O marnowaniu pieniędzy nie ma jednak w tym wypadku mowy, bo auto słynnego aktora jest dla niektórych bezcenne, a środki z aukcji zostaną w pełni przekazane na organizację charytatywną The Boys Republic dla trudnej młodzieży, której McQueen był wychowankiem. Na konto fundacji trafi więc pewnie kilkaset tysięcy dolarów.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody znanych ludzi | Steve McQueen i Jaguar XKSS

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.