Rajd Żuka zaprasza po raz drugi

Miłośnicy zabytkowych samochodów dostawczych i użytkowych ponownie będą mieli okazję wziąć udział w "2. Rajdzie Żuka". Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Transportu Dawnego "Nasz Tor", Klub samochodowy "Bikiniarze" oraz inicjatywę "Skarb Narodu"

Auto Nostalgia 2015 | Pod jasną gwiazdą

Rajd odbędzie się 13 czerwca 2015 roku, start zaplanowany jest o godzinie 9.00 na rynku w Karczewie. Po konkursie elegancji pojazdy wyruszą w liczącą 80 kilometrów trasę wiodącą malowniczymi drogami wschodniego Mazowsza. W trakcie przejazdu na zawodników będą czekać liczne zadania i podchwytliwe zagadki. Finał imprezy przewidziany jest w ośrodku Rudka, gdzie przy ognisku rozdane zostaną nagrody, a uczestnicy będą mogli bawić się do białego rana.

Rajd Żuka przeznaczony jest dla zabytkowych samochodów dostawczych, specjalnych oraz użytkowych. W przypadku pojazdów zagranicznej produkcji wymagane jest minimum 25 lat, natomiast w przypadku rodzimych wytworów motoryzacyjnych 20 lat od daty produkcji (nie odnosi się to do Żuków i Nys - te są mile widziane bez względu na wiek). Pierwsza edycja zgromadziła ponad 40 zabytkowych dostawczaków i prowadziła mało znanymi zakątkami Woli i Ursusa oraz Bemowa. Licznie przybyłe auta z całej Polski, dobre przyjęcie i zadowoleni uczestnicy zachęciły organizatorów do organizacji drugiej edycji Rajdu Żuka, a rosnące zainteresowanie pojazdami tego typu rodzi nadzieję, że z roku na rok frekwencja będzie znacznie wzrastać.

Aby wziąć udział w rajdzie należy wypełnić formularz na stronie organizatora. Każde auto biorące udział w 2. Rajdzie Żuka musi posiadać aktualną polisę OC i być dopuszczone do ruchu.

ZOBACZ TAKŻE:

FSO Polonez 2.0 DOHC | Test | Mikstura PRL-u

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.