Aukcje | Porsche 911 S 2.4 | Auto ojca pop-artu na sprzedaż

Porsche 911 S 2.4 z 1973 roku to auta, których wartość rośnie, a średnia cena już teraz wynosi około 150 tys. euro. Ten egzemplarz będzie jednak znacznie droższy, bo przez trzy dekady jego właścicielem był tzw. Ojciec kultury pop-art

Wideo | Był bezdomny, a teraz ma 55 pięknych BMW

Richarda Hamiltona nie trzeba nikomu przedstawiać. Brytyjski malarz urodzony w 1922 roku, stworzył słynny kolarz pt. "Just What Is It that Makes Today's Homes So Different, So Appealing?" , który krytycy szybko uznali za jedno z pierwszych dzieł sztuki pop. Za pieniądze zarobione po zyskaniu popularnosći Hamilton kupił sobie wymarzone auto. Artysta zmarł w 2011 roku, a teraz na aukcję trafi jego ukochany samochód, którego był właścicielem przez ponad 30 lat.

Hamilton powiedział kiedyś, że wybrał Porsche 911 dlatego, że "miało tak perfekcyjny design, że nawet on nie byłby w stanie w żaden sposób go poprawić". Czarne 911 S trafi na czerwcową aukcję Bonhams. Wyposażone w niespełna 2,4-litrową, 6-cylindrową jednostkę typu boxer o mocy 190 KM, 911 zostało w pełni odrestaurowane i jest dokładnie w takiej specyfikacji jakiej podróżował nim Hamilton. Szacowana cena jest prawie dwukrotnie wyższa od wspomnianych 150 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Aukcje | Rekordy, auta gwiazd i unikat na sprzedaż

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.