Jaguar w Mille Miglia | Dla uczczenia 80 lat tradycji

Jaguar obchodzi w tym roku 80 lat produkcji samochodów. Sposobów na uczczenie tak pięknej rocznicy jest wiele, ale ten spodoba się na pewno miłośnikom klasycznych aut.

Mercedesem po Nurburgringu | Zielone piekło sprzed lat

W tegorocznej edycji rajdu Mille Miglia zobaczymy dziewięć klasycznych "Jagów". Widowiskowy rajd o długości 1000 mil na trasie z Brescii do Rzymu i z powrotem odbędzie się w tym roku w terminie 14-17 maja. Jaguar Heritage Racing, czyli dział odpowiedzialny za klasyczne auta wyczynowe z brytyjskiej stajni, przygotował na tegoroczną Miglie zestaw najbardziej kultowych modeli z lat 50. Za ich kierownicami usiądą byli kierowcy wyścigowi oraz gwiazdy telewizji i muzyki.

Ponieważ Mille Miglia to nie żarty, zespół zorganizował na malowniczych i deszczowych drogach Szkocji pierwsze testy. Wśród wyjątkowych Jaguarów znalazły się takie perełki jak aż po trzy egzemplarze zwycięskich w Le Mans modeli C-Type i D-Type, najszybszy w 1956 roku w Rajdzie Monte Carlo model MK VII czy Jaguary XK120 i XK140.

Za ich kierownicami usiądą m.in. wielokrotny zwycięzca wyścigu 24h Le Mans i 24h Daytona, Derek Bell, modelka Jodie Kidd, dyrektor designu marki Jaguar, Iain Callum czy piosenkarz Elliot Gleave. Zmagania wszystkich załóg Jaguara będzie można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych i hashtagu #JaguarMille.

Jak wyglądał dzień testów, który Jaguar nazwał "Mini Miglia" możecie zobaczyć na pięknych zdjęciach w galerii i poniższym filmie. Można się rozmarzyć o udziale w tak wyjątkowym wydarzeniu. Popatrzcie i posłuchajcie tylko tych aut...

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Wywiad | Derek Bell | Brytyjski mistrz Le Mans

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.