Bodensee Klassik | Dyrektor Opla w modelu Diplomat V8 Coupé

Firma Opel zaprezentuje bardzo szczególny samochód na otwarciu czwartej edycji Bodensee Klassik, które odbędzie się 7 maja o godzinie 14:00 przed halą festiwalową w Bregencji. Pojawi się tam także dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann, któy przyjedzie własnym Oplem Diplomat A V8 Coupé

Aukcje | Rekordy, auta gwiazd i unikat na sprzedaż

Wśród rarytasów z Rüsselsheim można będzie zobaczyć również bardzo rzadkiego Diplomata A Coupé z silnikiem V8 o pojemności 5,4 litra i mocy 230 KM oraz nie mniej unikatowe modele Admiral A i Kapitän A z silnikami ośmiocylindrowymi. Gratką dla fanów oldtimerów będą także Diplomat B i Kapitän B.

Trasą prowadzącą przez Niemcy, Austrię i Szwajcarię przejedzie w sumie 180 klasycznych samochodów, które powinny dotrzeć do Bregencji 9 maja. Dyrektor generalny firmy Opel nie jest jedyną znaną osobą, która wyruszy z Rüsselsheim. Do startu z Opel-Classic-Team przygotowują się również telewizyjne gwiazdy Gesine Cukrowski i Tim Wilde, a także ambasador marki Opel i legenda wyścigów Joachim Winkelhock.

Dwa Ople Diplomat A V8 Coupé należą do ekskluzywnej serii liczącej tylko 347 egzemplarzy, produkowanej przez firmę karoseryjną Karmann z Osnabrück w 1964 roku i kolejnych latach. Coupé z 1967 roku należące dr. Karla-Thomasa Neumanna ma numer identyfikacyjny 347, co oznacza, że jest ono ostatnim z ekskluzywnej serii tych samochodów.

"Zawsze fascynowało mnie połączenie ponadczasowej elegancji nadwozia coupé Diplomata z legendarnym silnikiem Chevrolet Small Block V8" - powiedział dr Karl-Thomas Neumann. "Jestem dumnym właścicielem tego samochodu od około sześciu miesięcy i cieszę się, że mam okazję wybrać się na przejażdżkę takim kultowym autem."

Wszystkie modele KAD z pierwszej serii uczestniczące w Bodensee Klassik są napędzane różnymi wersjami słynnego silnika V8 General Motors, który zadebiutował 60 lat temu i został dotychczas wyprodukowany w ponad 100 milionach egzemplarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

50 lat Opli Kapitän, Admiral i Diplomat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.